Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen gaan op voor korte en rustige slotweek van 2021

Beurzen gaan op voor korte en rustige slotweek van 2021

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers doen het in de laatste week van 2021 vermoedelijk rustig aan. Sowieso is er sprake van een kortere beursweek dan gebruikelijk, want de beurs in Amsterdam sluit op oudejaarsdag al om 14.00 uur. In Frankfurt is de beurs de hele laatste dag van het jaar gesloten en in Londen is de handelsweek maar 2,5 dag lang. Daar krijgen de handelaren maandag en dinsdag vrij omdat Kerstmis in het weekend viel. Op vrijdag werken ze een halve dag.

Ook in Azië wordt er geen hele week gewerkt. Zo hebben de handelaren in Tokio en Seoul oudejaarsdag vrij, terwijl die in Hongkong de maandag na kerst vrijaf krijgen. Sydney volgt hetzelfde schema als de beurs in Londen. Wall Street is wel de hele week open.

De handelaren die komende week werken - een deel zal de dagen tussen Kerstmis en oud en nieuw vrij nemen - moeten het voor het schaarse nieuws vooral van de macro-economische cijfers hebben. Zo komen er uit Nederland op donderdag cijfers over de producentenprijzen, die van invloed zijn op de inflatie. Ook gegevens over het vertrouwen van producenten komen dan naar buiten. Een dag later komen ook cijfers over de winkelverkopen naar buiten.

Omikronvariant

Verder moet voor nieuws vooral naar Japan worden gekeken. Uit dat land komen cijfers over de industriële productie. Ook bedrijfsnieuws is er nauwelijks.

Tenslotte gaat de blik uit naar nieuws over de omikronvariant en maatregelen die landen nemen. In de dagen voor de kerst was de sfeer op de beurzen optimistisch omdat het erop lijkt dat de nieuwste variant van het coronavirus tot minder ernstige ziekte leidt. Beleggers denken dat de kans op economische schade daardoor een stuk kleiner is en dat eventuele beperkende maatregelen sneller kunnen worden afgebouwd.

De AEX-index boekte dit jaar een jaarwinst van 26 procent. Eind maart schreef de graadmeter het 21 jaar oude record van iets meer dan 700 punten uit de boeken, door het op stoom komen van de vaccinatieprogramma's. In september doorbrak de index voor het eerst in de geschiedenis de 800 puntengrens.

Meer uit Financieel

BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen

PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.

55 minuten geleden
Randstad blijft last houden van zwakke Europese markt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalde de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.

1 uur geleden
AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.

1 uur geleden
CBS: op een na grootste daling consumentenvertrouwen ooit

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

2 uur geleden
Koopwoning in maart 5 procent duurder, stijging vlakt weer wat af

DEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.

2 uur geleden
Oorlog in Iran drijft ook kosten van condooms op

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.

2 uur geleden
ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

8 uur geleden