Beurzen gaan op voor korte en rustige slotweek van 2021
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers doen het in de laatste week van 2021 vermoedelijk rustig aan. Sowieso is er sprake van een kortere beursweek dan gebruikelijk, want de beurs in Amsterdam sluit op oudejaarsdag al om 14.00 uur. In Frankfurt is de beurs de hele laatste dag van het jaar gesloten en in Londen is de handelsweek maar 2,5 dag lang. Daar krijgen de handelaren maandag en dinsdag vrij omdat Kerstmis in het weekend viel. Op vrijdag werken ze een halve dag.
Ook in Azië wordt er geen hele week gewerkt. Zo hebben de handelaren in Tokio en Seoul oudejaarsdag vrij, terwijl die in Hongkong de maandag na kerst vrijaf krijgen. Sydney volgt hetzelfde schema als de beurs in Londen. Wall Street is wel de hele week open.
De handelaren die komende week werken - een deel zal de dagen tussen Kerstmis en oud en nieuw vrij nemen - moeten het voor het schaarse nieuws vooral van de macro-economische cijfers hebben. Zo komen er uit Nederland op donderdag cijfers over de producentenprijzen, die van invloed zijn op de inflatie. Ook gegevens over het vertrouwen van producenten komen dan naar buiten. Een dag later komen ook cijfers over de winkelverkopen naar buiten.
Omikronvariant
Verder moet voor nieuws vooral naar Japan worden gekeken. Uit dat land komen cijfers over de industriële productie. Ook bedrijfsnieuws is er nauwelijks.
Tenslotte gaat de blik uit naar nieuws over de omikronvariant en maatregelen die landen nemen. In de dagen voor de kerst was de sfeer op de beurzen optimistisch omdat het erop lijkt dat de nieuwste variant van het coronavirus tot minder ernstige ziekte leidt. Beleggers denken dat de kans op economische schade daardoor een stuk kleiner is en dat eventuele beperkende maatregelen sneller kunnen worden afgebouwd.
De AEX-index boekte dit jaar een jaarwinst van 26 procent. Eind maart schreef de graadmeter het 21 jaar oude record van iets meer dan 700 punten uit de boeken, door het op stoom komen van de vaccinatieprogramma's. In september doorbrak de index voor het eerst in de geschiedenis de 800 puntengrens.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.
3 uur geledenNAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
3 uur geleden