Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen fors omlaag door oorlog in Oekraïne en sancties

Beurzen fors omlaag door oorlog in Oekraïne en sancties

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurzen zijn donderdag weer flink gezakt door de oorlog in Oekraïne. Beleggers blijven voorzichtig door de onzekerheid over de impact van de zware sancties tegen Rusland op de wereldhandel. Sommige analisten denken dat het een kwestie van tijd is voordat het Westen sancties oplegt aan de export van Russische olie en gas.

Olie- en gasconcern Shell zakte 5,1 procent. De druk op westerse bedrijven om te stoppen met activiteiten in Rusland neemt steeds verder toe. Grote olieconcerns als ExxonMobil, BP, Shell en Equinor hebben al een vertrek uit Rusland aangekondigd. Ondertussen raken westerse sancties de Russische economie nog steeds hard. De roebel daalde fors en bereikte donderdag kort een dieptepunt waarbij voor één Amerikaanse dollar meer dan 118 roebel moest worden neergeteld.

Just Eat Takeaway sloot de rij met een min van maar liefst 11,9 procent. De maaltijdbezorger kampte met een forse verlaging van het koersdoel door Barclays. Zorgtechnologiebedrijf Philips daalde 1,4 procent na een koersdoelverlaging door JPMorgan.

Lufthansa

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 2,2 procent lager op 705,37 punten. De MidKap zakte 1,1 procent tot 991,75 punten. Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 2,5 procent.

In Frankfurt zakte Lufthansa ruim 8 procent. De Duitse luchtvaartmaatschappij wist het verlies in het tweede coronajaar aanzienlijk terug te dringen en verwacht voor dit jaar een verdere verbetering van het resultaat. Door de onzekerheid vanwege de oorlog in Oekraïne durft Lufthansa echter geen gedetailleerdere voorspellingen te doen. Branchegenoot Air France-KLM verloor 3,8 procent in Amsterdam.

Renault

In Parijs zakte het Franse autoconcern Renault 5,9 procent. Dochterbedrijf AvtoVAZ, producent van de Lada, moet de productie tijdelijk stilleggen vanwege een tekort aan elektronische componenten. Société Générale daalde 0,8 procent. De Franse bank verklaarde een blootstelling van in totaal 18 miljard euro te hebben aan Russische activiteiten.

De olieprijzen stabiliseerden na de stijging van de laatste dagen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 109,97 dollar. Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 112,66 dollar per vat. De euro was 1,1052 dollar waard, tegenover 1,1108 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

59 minuten geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

2 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

3 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

4 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

5 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

7 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

7 uur geleden