Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Europa stevig omlaag na reeks slechte resultaten

Beurzen Europa stevig omlaag na reeks slechte resultaten

AMSTERDAM (AFN) - De beurzen in heel Europa daalden donderdag flink na een reeks slechte resultaten van bedrijven. In Amsterdam vielen onder meer de cijfers van luchtvaartcombinatie Air France-KLM en verzekeraar NN Group tegen. Air France-KLM (min 0,3 procent) leed in het rampjaar 2020 een verlies van dik 7 miljard euro door de reisbeperkingen en het uitblijven van boekingen. Topman Ben Smith spreekt van de zwaarste crisis ooit voor de luchtvaartindustrie. Het bedrijf, dat ruim 10 miljard euro aan overheidssteun kreeg, rekent ook op een moeizaam eerste kwartaal van het jaar.

NN Group leverde 4,4 procent in in de AEX en behoorde daarmee tot de grootste dalers. De verzekeraar moest vanwege de coronacrisis uitstel verlenen aan klanten bij het betalen van verzekeringspremies en hypotheken. Het bedrijf voelt zich wel sterk genoeg om voor 250 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen. Analisten van KBC Securities verlaagden hun advies omdat ze niet denken dat het aandeel veel verder kan stijgen.

Biotechnoloog Galapagos verloor 1 procent in afwachting van de jaarcijfers die later op de avond komen. Het biotechnologiebedrijf, dat de afgelopen tijd kampte met tegenvallers rond zijn kandidaat-medicijnen, leverde 1 procent in.

Hoofdindex

De hoofdindex op Beursplein 5 ging 1,2 procent omlaag tot 672,81 punten. De MidKap daalde 1,3 procent tot 986,94 punten. Apothekersbedrijf Fagron (plus 2,4 procent) was koploper bij de middelgrote bedrijven dankzij een positief analistenrapport van Berenberg.

Bij de kleinere bedrijven was bouwer BAM de grote verliezer met een min van 6,2 procent. De bouwer sloot het coronajaar 2020 af met een verlies van 122 miljoen euro. Het verlies kwam vooral door de probleemdivisie BAM International. BAM maakte eerder al bekend afscheid te nemen van het onderdeel, dat kampt met forse tegenvallers op een aantal projecten. Concurrent Heijmans daalde 2,6 procent.

Europa

Ook elders in Europa gingen de beurzen omlaag nadat onder meer vliegtuigbouwer Airbus en telecombedrijf Orange de boeken openden. De hoofdindexen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,4 procent. In Parijs zakte Airbus 2,8 procent. De vliegtuigbouwer had vorig jaar zwaar te lijden onder de malaise in de luchtvaartsector en leed opnieuw verlies. Orange leverde 2,6 procent in.

De euro was 1,2076 dollar waard, tegenover 1,2035 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 61,29 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 64,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

2 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

7 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

8 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

9 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden