Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Europa sluiten op winst, Londen blijft achter

Beurzen Europa sluiten op winst, Londen blijft achter

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken het rustig aan te doen na de sterke opmars in de afgelopen weken. In Amsterdam was Air France-KLM een opvallende winnaar.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie 0,7 procent hoger op 611,67 punten. De MidKap won 1,1 procent tot 914,57 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs lieten plussen tot 0,6 procent noteren, Londen bleef wat achter met een winst van 0,1 procent. De stemming hier werd gedrukt door de scherpere coronamaatregelen. Ook de naderende deadline rond de brexit en het uitblijven van een akkoord drukte het sentiment.

Air France-KLM won bijna 5 procent en was daarmee veruit de sterkste stijger in de MidKap. Het luchtvaartconcern profiteerde de laatste tijd stevig van de vaccinhoop en daarmee mogelijk het begin van het einde van de coronacrisis. Volgens de Franse krant Les Echos laait de strijd om verdere integratie van KLM in Air France-KLM weer op. Vooralsnog geniet KLM een grote mate van zelfstandigheid binnen het bedrijf, maar daar zou de top van Air France-KLM deels vanaf willen.

AkzoNobel

De AEX-index werd aangevoerd door verfconcern AkzoNobel dat krap 4 procent won. Verder stonden betaalbedrijf Adyen, chipmachinemaker ASML en chiptoeleverancier ASMI bij de sterkste winnaars.

Randstad (plus 2,3 procent) profiteerde van een positief rapport van Morgan Stanley. De analisten van de Amerikaanse bank verwachten dat het herstel voor Europese uitzenders in 2021 door zal zetten en blijven positief gestemd over de sector. In Zwitserland won branchegenoot Adecco 0,2 procent.

BAM

in de MidKap sloot bouwer BAM vlak. De bouwer en concurrent Heijmans (min 0,9 procent) voegen eind dit jaar hun asfaltcentrales samen in een gezamenlijk bedrijf, dat AsfaltNU gaat heten.

In Madrid stond de bankensector in de schijnwerpers. De fusiegesprekken tussen de grote Spaanse banken Banco Sabadell (min 13 procent) en BBVA (plus 4,7 procent) zijn mislukt.

SSAB

In Stockholm zakte SSAB 1,6 procent. Volgens de Indiase zakenkrant Business Today wil het Zweedse staalconcern 7 miljard dollar betalen voor Tata Steel IJmuiden.

De euro stond op 1,1954 dollar, tegenover 1,1907 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte bij de slotbel 1,2 procent minder op 45,02 dollar. Brentolie klom 0,4 procent in prijs tot 47,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index veert op na verliesbeurten, focus op banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak toonde vrijdag wat herstel na de zware verliesbeurten in de afgelopen twee handelsdagen. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een lage banengroei zal waarschijnlijk positief zijn voor aandelen, aangezien de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve daardoor toeneemt.

39 minuten geleden
Opnieuw meer leegstaande winkels, nu ook op meubelboulevards

UTRECHT (ANP) - Het aantal leegstaande winkelpanden is afgelopen jaar opnieuw gestegen. De toename was het grootst in grootschalige winkelcentra, zoals meubelboulevards. Dat meldt marktonderzoeker Locatus.

41 minuten geleden
Chinese inflatie bereikt hoogste niveau in bijna 3 jaar

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in december gestegen in het snelste tempo in bijna drie jaar. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere voedselprijzen.

1 uur geleden
CNV: veel werknemers voelen zich onveilig op de weg door sneeuw

UTRECHT (ANP) - Door de sneeuwval voelt vier op de tien werkende Nederlanders zich deze week onveilig tijdens hun reis van en naar het werk. Dat blijkt uit een peiling van vakbond CNV onder bijna 2200 respondenten. Een vijfde van hen geeft aan dat de werkgever daar geen begrip voor heeft.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt licht in november

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in november licht gegroeid, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In die maand werd 0,7 procent meer geproduceerd vergeleken met een jaar eerder. In oktober was nog sprake van een productiestijging van 2,1 procent. In de helft van de industriële branches groeide de productie.

2 uur geleden
ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

8 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

8 uur geleden