Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Europa omhoog in afwachting inflatiecijfers VS

Beurzen Europa omhoog in afwachting inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met winsten gesloten, waarmee de nieuwjaarsrally werd hervat. Beleggers leken goede hoop te hebben dat belangrijke cijfers over de Amerikaanse inflatie die voor donderdag op de agenda staan zullen meevallen. Bij een zwakker dan verwachte inflatie kan de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve het kalmer aan gaan doen met het verhogen van de rente.

De Amsterdamse AEX-index eindigde met een plus van 0,8 procent op 738,83 punten. De MidKap ging 0,1 procent vooruit tot 983,36 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt lieten winsten tot 1,1 procent optekenen.

Bij de hoofdfondsen op het Damrak prijkten winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en chemicaliëndistributeur IMCD bovenaan met winsten tot 3,1 procent. Grootste daler was betalingsverwerker Adyen met een min van 3 procent onder druk van een adviesverlaging door Bank of America, gevolgd door chipbedrijf Besi (min 1,9 procent).

Corbion

In de MidKap stond speciaalchemiebedrijf Corbion bij de koplopers met een koersstijging van 5,5 procent dankzij een koopadvies door de Britse bank Barclays. Laadpalenmaker Alfen moest het juist ontgelden bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een verlies van 6,4 procent. De Amerikaanse investeringsbank Jefferies kwam met een verkoopadvies voor Alfen.

In Londen kon Sainsbury (min 2,4 procent) op aandacht rekenen, na recordverkopen van het Britse supermarktconcern tijdens de kerstperiode. Beleggers maken zich echter zorgen over het toenemende marktaandeel van de Duitse discounters Aldi en Lidl in het Verenigd Koninkrijk. Sportketen JD Sports won 7 procent dankzij sterke verkopen en gunstige vooruitzichten.

Bayer

Het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer kreeg er 3,7 procent bij in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg heeft BlueBell Capital een belang opgebouwd in Bayer en dringt de activistische investeerder aan op een opsplitsing.

LVMH klom 2,2 procent in Parijs na een wisseling aan de top van het Franse mode- en luxehuis. Zo wordt Delphine Arnault, dochter van oprichter Bernard Arnault, benoemd tot baas van modemerk Christian Dior. Zij volgt Pietro Beccari op die op zijn beurt Michael Burke zal vervangen als baas van Louis Vuitton.

De euro was 1,0755 dollar waard, tegen 1,0728 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent duurder op 77,48 dollar per vat. Brentolie kostte 3,1 procent meer op 82,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

2 uur geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

2 uur geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

3 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

3 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

4 uur geleden
Vraag naar chips blijft groter dan aanbod door AI, zegt TSMC-baas

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.

4 uur geleden
CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

5 uur geleden