Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Europa omhoog in afwachting inflatiecijfers VS

Beurzen Europa omhoog in afwachting inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met winsten gesloten, waarmee de nieuwjaarsrally werd hervat. Beleggers leken goede hoop te hebben dat belangrijke cijfers over de Amerikaanse inflatie die voor donderdag op de agenda staan zullen meevallen. Bij een zwakker dan verwachte inflatie kan de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve het kalmer aan gaan doen met het verhogen van de rente.

De Amsterdamse AEX-index eindigde met een plus van 0,8 procent op 738,83 punten. De MidKap ging 0,1 procent vooruit tot 983,36 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt lieten winsten tot 1,1 procent optekenen.

Bij de hoofdfondsen op het Damrak prijkten winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en chemicaliëndistributeur IMCD bovenaan met winsten tot 3,1 procent. Grootste daler was betalingsverwerker Adyen met een min van 3 procent onder druk van een adviesverlaging door Bank of America, gevolgd door chipbedrijf Besi (min 1,9 procent).

Corbion

In de MidKap stond speciaalchemiebedrijf Corbion bij de koplopers met een koersstijging van 5,5 procent dankzij een koopadvies door de Britse bank Barclays. Laadpalenmaker Alfen moest het juist ontgelden bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een verlies van 6,4 procent. De Amerikaanse investeringsbank Jefferies kwam met een verkoopadvies voor Alfen.

In Londen kon Sainsbury (min 2,4 procent) op aandacht rekenen, na recordverkopen van het Britse supermarktconcern tijdens de kerstperiode. Beleggers maken zich echter zorgen over het toenemende marktaandeel van de Duitse discounters Aldi en Lidl in het Verenigd Koninkrijk. Sportketen JD Sports won 7 procent dankzij sterke verkopen en gunstige vooruitzichten.

Bayer

Het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer kreeg er 3,7 procent bij in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg heeft BlueBell Capital een belang opgebouwd in Bayer en dringt de activistische investeerder aan op een opsplitsing.

LVMH klom 2,2 procent in Parijs na een wisseling aan de top van het Franse mode- en luxehuis. Zo wordt Delphine Arnault, dochter van oprichter Bernard Arnault, benoemd tot baas van modemerk Christian Dior. Zij volgt Pietro Beccari op die op zijn beurt Michael Burke zal vervangen als baas van Louis Vuitton.

De euro was 1,0755 dollar waard, tegen 1,0728 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent duurder op 77,48 dollar per vat. Brentolie kostte 3,1 procent meer op 82,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hoofdindex beurs Amsterdam stevent af op jaarwinst rond 8 procent

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.

1 uur geleden
Eurostar start dienstregeling weer op na heropening Kanaaltunnel

LONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.

2 uur geleden
Asscher en Heerts beginnen zoektocht naar nieuw FNV-bestuur

UTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.

2 uur geleden
Wall Street begint terughoudend na kleine verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.

3 uur geleden
Ledenparlement FNV overweegt vervolgstappen na uitspraak rechter

AMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van vakbond FNV overweegt naar de Hoge Raad of het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te stappen. Dit meldt voorzitter Ger Moeken, nadat de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam dinsdag had geoordeeld dat de tijdelijke toezichthouders van de grootste vakbond van Nederland eenmalig de statuten van FNV mogen wijzigen.

3 uur geleden
Kanaaltunnel-eigenaar: geleidelijke hervatting treinverkeer

PARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.

5 uur geleden
Asscher en Heerts mogen verder met oplossen bestuurscrisis FNV

AMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.

5 uur geleden