Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Europa omhoog in afwachting inflatiecijfers VS

Beurzen Europa omhoog in afwachting inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met winsten gesloten, waarmee de nieuwjaarsrally werd hervat. Beleggers leken goede hoop te hebben dat belangrijke cijfers over de Amerikaanse inflatie die voor donderdag op de agenda staan zullen meevallen. Bij een zwakker dan verwachte inflatie kan de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve het kalmer aan gaan doen met het verhogen van de rente.

De Amsterdamse AEX-index eindigde met een plus van 0,8 procent op 738,83 punten. De MidKap ging 0,1 procent vooruit tot 983,36 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt lieten winsten tot 1,1 procent optekenen.

Bij de hoofdfondsen op het Damrak prijkten winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en chemicaliëndistributeur IMCD bovenaan met winsten tot 3,1 procent. Grootste daler was betalingsverwerker Adyen met een min van 3 procent onder druk van een adviesverlaging door Bank of America, gevolgd door chipbedrijf Besi (min 1,9 procent).

Corbion

In de MidKap stond speciaalchemiebedrijf Corbion bij de koplopers met een koersstijging van 5,5 procent dankzij een koopadvies door de Britse bank Barclays. Laadpalenmaker Alfen moest het juist ontgelden bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een verlies van 6,4 procent. De Amerikaanse investeringsbank Jefferies kwam met een verkoopadvies voor Alfen.

In Londen kon Sainsbury (min 2,4 procent) op aandacht rekenen, na recordverkopen van het Britse supermarktconcern tijdens de kerstperiode. Beleggers maken zich echter zorgen over het toenemende marktaandeel van de Duitse discounters Aldi en Lidl in het Verenigd Koninkrijk. Sportketen JD Sports won 7 procent dankzij sterke verkopen en gunstige vooruitzichten.

Bayer

Het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer kreeg er 3,7 procent bij in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg heeft BlueBell Capital een belang opgebouwd in Bayer en dringt de activistische investeerder aan op een opsplitsing.

LVMH klom 2,2 procent in Parijs na een wisseling aan de top van het Franse mode- en luxehuis. Zo wordt Delphine Arnault, dochter van oprichter Bernard Arnault, benoemd tot baas van modemerk Christian Dior. Zij volgt Pietro Beccari op die op zijn beurt Michael Burke zal vervangen als baas van Louis Vuitton.

De euro was 1,0755 dollar waard, tegen 1,0728 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent duurder op 77,48 dollar per vat. Brentolie kostte 3,1 procent meer op 82,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

4 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

4 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

4 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

5 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

8 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

9 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

9 uur geleden