Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Europa lager na omzetwaarschuwing Apple

Beurzen Europa lager na omzetwaarschuwing Apple

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met rode cijfers gesloten. De zorgen over de economische impact van het nieuwe coronavirus laaiden op bij beleggers na een omzetwaarschuwing van Apple. De Amerikaanse technologiereus verwacht dat de vraag naar iPhones in China zal worden geraakt door de virusuitbraak in het land.

De leidende AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,6 procent lager op 625,43 punten. De MidKap zakte 1,3 procent tot 962,83 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen daalden tot 0,8 procent.

Techbedrijven en Europese toeleveranciers aan de iPhone-maker werden lager gezet. Op het Damrak daalde chipmachinemaker ASML 0,8 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi stonden onderaan de MidKap met verliezen tot 5 procent. In Frankfurt zakte Dialog Semiconductor 4,5 procent en in Zürich daalde AMS 1,9 procent. STMicroelectronics ging 1,2 procent omlaag in Parijs.

Buitenlandse banken

Tankopslagbedrijf Vopak (min 3,2 procent) kampte met een adviesverlaging door Credit Suisse en behoorde tot de grootste dalers in de AEX. Kendrion zakte 3,2 procent bij de kleinere bedrijven. De leverancier van elektromagnetische onderdelen leed afgelopen kwartaal meer verlies door de handelsspanningen wereldwijd. Die drukten op de resultaten van onder andere automakers, die belangrijke klanten van Kendrion zijn.

In Milaan steeg UBI Banca 23,5 procent. De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo (plus 2,4 procent) wil zijn branchegenoot overnemen voor 4,9 miljard euro. In Londen verloor HSBC 6,6 procent. De Britse bank schrapt 35.000 banen na tegenvallende jaarcijfers. De mijnbouwers BHP en Glencore, die ook met resultaten kwamen, daalden 1,4 en 4,5 procent.

Bombardier

Alstom leverde 3,2 procent in Parijs in. De Franse treinenbouwer neemt de treinentak van het Canadese Bombardier over. De Europese automakers stonden onder druk na een daling van de autoverkopen in januari. Renault verloor 6,3 procent en Daimler werd 2,8 procent lager gezet.

De euro was 1,0813 dollar waard tegen 1,0834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 51,47 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent minder op 57,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

19 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

5 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

18 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

18 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

20 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden