Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen dringen verliezen terug

Beurzen dringen verliezen terug

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen wisten woensdag de eerdere verliezen wat terug te dringen. Beleggers bleven voorzichtig door de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, die weer toenamen na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. De aanval is een vergeldingsactie op de Amerikaanse raketaanval afgelopen week, waarbij de Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de min op 609,17 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 922,90 punten. Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,4 procent na een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders.

Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grote verliezer in de AEX met een min van 2,4 procent. Levensmiddelenconcern Unilever daalde 1,1 procent na een adviesverlaging door HSBC. Verzekeraar ASR ging aan kop met een winst van 1,6 procent. Chipmachinemaker ASML (plus 0,9 procent) profiteerde van de beter dan verwachte resultaten van de Zuid-Koreaanse techreus Samsung.

Avantium

Verlichtingsbedrijf Signify was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van ruim 2 procent na een adviesverhoging door Bank of America. Vastgoedbedrijf Wereldhave stond onderaan met een min van meer dan 3 procent. Air France-KLM daalde 1,6 procent. De luchtvaartmaatschappij heeft besloten niet meer boven Iran en Irak te vliegen.

Op de lokale markt dikte Avantium 10 procent aan. Het chemiebedrijf heeft een intentieverklaring getekend met een consortium over de financiering van een nieuwe fabriek in Delfzijl. De financiering bedraagt 30 miljoen euro.

Renault

Het Britse supermarktconcern Sainsbury daalde 0,9 procent in Londen na publicatie van de omzetcijfers. Renault steeg 0,9 procent in Parijs. Topman Luca de Meo van Volkswagen-dochter Seat is opgestapt. De weg lijkt daarmee vrij voor de Italiaan om de overstap te maken naar de Franse automaker Renault, waar hij als favoriet wordt gezien om topman te worden.

De euro noteerde op 1,1131 dollar tegen 1,1137 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer 62,91 dollar. Brentolie klom 0,7 procent in prijs tot 68,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VNO-NCW en MKB-Nederland: schulden te vaak kwijtgescholden

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.

25 minuten geleden
14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

MANCHESTER (ANP/REUTERS) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Omgerekend gaat het om ongeveer 16 miljoen euro. Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

1 uur geleden
Nederlandse chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen dollar op

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.

1 uur geleden
DNB: bedrijven moeten meer tegen geopolitieke risico's doen

AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.

1 uur geleden
Chinezen gaven meer uit tijdens nieuwjaarsvakantie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.

2 uur geleden
Maersk neemt tijdelijk activiteiten in havens van Panama over

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

2 uur geleden
Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

3 uur geleden