Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen dringen verliezen terug

Beurzen dringen verliezen terug

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen wisten woensdag de eerdere verliezen wat terug te dringen. Beleggers bleven voorzichtig door de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, die weer toenamen na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. De aanval is een vergeldingsactie op de Amerikaanse raketaanval afgelopen week, waarbij de Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de min op 609,17 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 922,90 punten. Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,4 procent na een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders.

Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grote verliezer in de AEX met een min van 2,4 procent. Levensmiddelenconcern Unilever daalde 1,1 procent na een adviesverlaging door HSBC. Verzekeraar ASR ging aan kop met een winst van 1,6 procent. Chipmachinemaker ASML (plus 0,9 procent) profiteerde van de beter dan verwachte resultaten van de Zuid-Koreaanse techreus Samsung.

Avantium

Verlichtingsbedrijf Signify was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van ruim 2 procent na een adviesverhoging door Bank of America. Vastgoedbedrijf Wereldhave stond onderaan met een min van meer dan 3 procent. Air France-KLM daalde 1,6 procent. De luchtvaartmaatschappij heeft besloten niet meer boven Iran en Irak te vliegen.

Op de lokale markt dikte Avantium 10 procent aan. Het chemiebedrijf heeft een intentieverklaring getekend met een consortium over de financiering van een nieuwe fabriek in Delfzijl. De financiering bedraagt 30 miljoen euro.

Renault

Het Britse supermarktconcern Sainsbury daalde 0,9 procent in Londen na publicatie van de omzetcijfers. Renault steeg 0,9 procent in Parijs. Topman Luca de Meo van Volkswagen-dochter Seat is opgestapt. De weg lijkt daarmee vrij voor de Italiaan om de overstap te maken naar de Franse automaker Renault, waar hij als favoriet wordt gezien om topman te worden.

De euro noteerde op 1,1131 dollar tegen 1,1137 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer 62,91 dollar. Brentolie klom 0,7 procent in prijs tot 68,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

2 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

4 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

7 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

16 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

18 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

18 uur geleden