Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen dringen verliezen terug

Beurzen dringen verliezen terug

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen wisten woensdag de eerdere verliezen wat terug te dringen. Beleggers bleven voorzichtig door de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, die weer toenamen na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. De aanval is een vergeldingsactie op de Amerikaanse raketaanval afgelopen week, waarbij de Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de min op 609,17 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 922,90 punten. Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,4 procent na een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders.

Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grote verliezer in de AEX met een min van 2,4 procent. Levensmiddelenconcern Unilever daalde 1,1 procent na een adviesverlaging door HSBC. Verzekeraar ASR ging aan kop met een winst van 1,6 procent. Chipmachinemaker ASML (plus 0,9 procent) profiteerde van de beter dan verwachte resultaten van de Zuid-Koreaanse techreus Samsung.

Avantium

Verlichtingsbedrijf Signify was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van ruim 2 procent na een adviesverhoging door Bank of America. Vastgoedbedrijf Wereldhave stond onderaan met een min van meer dan 3 procent. Air France-KLM daalde 1,6 procent. De luchtvaartmaatschappij heeft besloten niet meer boven Iran en Irak te vliegen.

Op de lokale markt dikte Avantium 10 procent aan. Het chemiebedrijf heeft een intentieverklaring getekend met een consortium over de financiering van een nieuwe fabriek in Delfzijl. De financiering bedraagt 30 miljoen euro.

Renault

Het Britse supermarktconcern Sainsbury daalde 0,9 procent in Londen na publicatie van de omzetcijfers. Renault steeg 0,9 procent in Parijs. Topman Luca de Meo van Volkswagen-dochter Seat is opgestapt. De weg lijkt daarmee vrij voor de Italiaan om de overstap te maken naar de Franse automaker Renault, waar hij als favoriet wordt gezien om topman te worden.

De euro noteerde op 1,1131 dollar tegen 1,1137 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer 62,91 dollar. Brentolie klom 0,7 procent in prijs tot 68,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brouwers: petitie tegen 'opeenstapeling van lastenverzwaringen'

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie Nederlandse Brouwers is een petitie gestart tegen een verhoging van de belasting op bier, maakte de organisatie bekend in aanloop naar Prinsjesdag. "Uit wat nu bekend is, wacht de biersector een opeenstapeling van lastenverzwaringen: indexering van de bieraccijns, een hogere heffing op water, en afschaffing van het kleinbrouwerstarief", waarschuwen de brouwers.

6 minuten geleden
FNV wil 5,5 procent loonsverhoging plus 80 euro komend cao-jaar

UTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.

1 uur geleden
ECB-bestuurder Schnabel bezorgd om stijgende energieprijzen

BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De almaar stijgende energie- en brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten zijn zorgwekkend. Dat heeft bestuurder Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) maandag gezegd op een evenement in Berlijn. Door die stijgende prijzen kan de inflatie nog verder aangewakkerd worden.

1 uur geleden
Schoonmakers leggen een week het werk neer, volgens FNV

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers gaan deze week van maandag tot en met vrijdag staken op Schiphol, stations en andere plekken in Nederland, kondigt vakbond FNV aan. Daarmee protesteren ze tegen een cao die vakbond CNV en werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland hebben afgesloten. Ongeveer 10 procent van alle schoonmakers is lid van de grootste vakbond van Nederland, zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts.

2 uur geleden
Benzineprijs Duitsland naar record, diesel bijna op hoogtepunt

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De benzineprijs aan de Duitse pomp is afgelopen weekend naar een record gestegen door de almaar verder stijgende olieprijzen. Ook de prijs van diesel in Duitsland nadert het oude recordniveau. Dat meldt automobilistenvereniging ADAC. Veel Nederlanders gaan tanken in Duitsland.

3 uur geleden
Revolut: beperkt aantal klanten geraakt door fraudepoging

AMSTERDAM (ANP) - Een "beperkt aantal" klanten van Revolut is getroffen door een recente fraudepoging bij de onlinebank. Daarbij gebruikte een onbevoegde partij het e-mailadres van "een legitieme overheidsinstantie" om frauduleuze informatieverzoeken in te dienen. Dat bevestigt een woordvoerder van de onlinebank na onderzoek van BNR Nieuwsradio.

4 uur geleden
Producent Wegovy en Ozempic verandert naam in Novo

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend van de medicijnen Wegovy en Ozempic, gaat zijn naam veranderen in Novo. Volgens het bedrijf moet dit de herkenbaarheid bij consumenten vergroten. Ook het bedrijfslogo met de stier wordt aangepast.

4 uur geleden