Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen China weer omlaag door uitverkoop in techsector

Beurzen China weer omlaag door uitverkoop in techsector

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in China lieten dinsdag opnieuw flinke koersverliezen zien. Daarbij stond de technologiesector weer zwaar onder druk, mede door zorgen over een strengere aanpak van techbedrijven door de Chinese overheid en het dreigende verlies van beursnoteringen op Wall Street. Beleggers verwerkten ook nog cijfers over de Chinese economie. In Tokio eindigde de Nikkei wel met een kleine plus.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde 6 procent naar het laagste niveau sinds eind 2011. De beurs in Shanghai leverde 5 procent in. Het sentiment werd ook gedrukt door het oplaaiende aantal coronabesmettingen in China en de lockdown in de miljoenenstad Shenzhen. Ook andere Chinese steden gaan nu in lockdown. De onrust over de oorlog in Oekraïne bleef eveneens boven de markt hangen.

Techfondsen zoals Alibaba, JD.com en Meituan zakten tot 11 procent. Internet- en gamesconcern Tencent verloor bijna 10 procent. Naar verluidt willen de Chinese autoriteiten Tencent een hoge boete opleggen vanwege het schenden van antiwitwasregels. De maker van elektrische auto's Nio werd meer dan 12 procent lager gezet.

De Chinese detailhandelsverkopen stegen in de eerste twee maanden van dit jaar met 6,7 procent, wat sterker is dan economen hadden verwacht. De productie in de omvangrijke Chinese industrie nam in januari en februari met 7,5 procent toe, wat ook meer is dan gedacht.

De Japanse Nikkei sloot 0,2 procent hoger. In Seoul ging de Kospi 0,9 procent omlaag en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,7 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

2 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

2 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

3 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

4 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

5 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

6 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

7 uur geleden