Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen China weer omlaag door uitverkoop in techsector

Beurzen China weer omlaag door uitverkoop in techsector

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in China lieten dinsdag opnieuw flinke koersverliezen zien. Daarbij stond de technologiesector weer zwaar onder druk, mede door zorgen over een strengere aanpak van techbedrijven door de Chinese overheid en het dreigende verlies van beursnoteringen op Wall Street. Beleggers verwerkten ook nog cijfers over de Chinese economie. In Tokio eindigde de Nikkei wel met een kleine plus.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde 6 procent naar het laagste niveau sinds eind 2011. De beurs in Shanghai leverde 5 procent in. Het sentiment werd ook gedrukt door het oplaaiende aantal coronabesmettingen in China en de lockdown in de miljoenenstad Shenzhen. Ook andere Chinese steden gaan nu in lockdown. De onrust over de oorlog in Oekraïne bleef eveneens boven de markt hangen.

Techfondsen zoals Alibaba, JD.com en Meituan zakten tot 11 procent. Internet- en gamesconcern Tencent verloor bijna 10 procent. Naar verluidt willen de Chinese autoriteiten Tencent een hoge boete opleggen vanwege het schenden van antiwitwasregels. De maker van elektrische auto's Nio werd meer dan 12 procent lager gezet.

De Chinese detailhandelsverkopen stegen in de eerste twee maanden van dit jaar met 6,7 procent, wat sterker is dan economen hadden verwacht. De productie in de omvangrijke Chinese industrie nam in januari en februari met 7,5 procent toe, wat ook meer is dan gedacht.

De Japanse Nikkei sloot 0,2 procent hoger. In Seoul ging de Kospi 0,9 procent omlaag en de All Ordinaries in Sydney daalde 0,7 procent.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

5 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

9 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

12 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

13 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

15 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

17 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

20 uur geleden