Beurzen China kelderen door virusvrees (2)
TOKIO (ANP) - De beurzen in China gingen maandag hard onderuit, na de verlengde vakantieperiode rond het Chinees Nieuwjaar. De financiële markten in Shanghai en Shenzhen waren sinds 23 januari gesloten en beleggers konden nu pas reageren op de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het land.
De beursgraadmeter in Shanghai kelderde tussentijds 7,8 procent en de beurs in Shenzhen raakte 7,9 procent kwijt. De koersdalingen zijn de grootste sinds augustus 2015. Door de koersval is zo'n 420 miljard dollar aan waarde verdampt op de Chinese beurzen. De Chinese centrale bank (PBOC) pompte miljarden in de markt om te voorkomen dat er financiële problemen zouden ontstaan als beleggers maandag massaal hun aandelen zouden verkopen. Bij de opening zakte de hoofdindex in Shanghai nog met ruim 9 procent.
Dit weekend kondigde de PBOC al aan maatregelen te nemen om bedrijven in de door het coronavirus getroffen gebieden te helpen. Banken kregen daarvoor meer geld beschikbaar van de centrale bank en werden verzocht om bijvoorbeeld de rentetarieven van leningen aan bedrijven in het gebied te verlagen. Veel bedrijven in het land zijn nog tot 9 februari gesloten om de virusuitbraak in te dammen.
Tokio
Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in China is inmiddels opgelopen naar 360 en het aantal besmettingen is gestegen tot bijna 16.600 mensen. Op 23 januari, de laatste handelsdag voor het Chinees Nieuwjaar, stond het dodental nog op 17.
De andere beurzen in de Aziatische regio lieten ook overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio sloot 1 procent lager op 22.971,94 punten. In Hongkong, waar de beurshandel vorige week al werd hervat, noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,2 procent in de plus. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de All Ordinaries in Sydney eindigde 1,3 procent in de min.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets minder hard gegroeid dan in de eerste drie maanden. Volgens voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Dat was 0,5 procent in het eerste kwartaal.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het dagelijks leven in Duitsland is deze maand flink duurder geworden door het aflopen van een accijnskorting op benzine en diesel. De inflatie liep in juli op naar 2,8 procent op jaarbasis, van 2,3 procent in juni, aldus het Duitse federale statistiekbureau. Na twee maanden kwam er een einde aan de korting van 17 eurocent op een liter brandstof.
2 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.
3 uur geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 naar boven bijgesteld, nadat de Italiaanse sportwagenfabrikant in het tweede kwartaal beter presteerde dan verwacht. De sterke resultaten zijn vooral te danken aan de grote vraag naar exclusieve modellen, zoals het topmodel F80 en een duurdere uitvoering van de Purosangue, de eerste SUV van Ferrari.
3 uur geleden