Beurzen China kelderen door virusvrees (2)
TOKIO (ANP) - De beurzen in China gingen maandag hard onderuit, na de verlengde vakantieperiode rond het Chinees Nieuwjaar. De financiële markten in Shanghai en Shenzhen waren sinds 23 januari gesloten en beleggers konden nu pas reageren op de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het land.
De beursgraadmeter in Shanghai kelderde tussentijds 7,8 procent en de beurs in Shenzhen raakte 7,9 procent kwijt. De koersdalingen zijn de grootste sinds augustus 2015. Door de koersval is zo'n 420 miljard dollar aan waarde verdampt op de Chinese beurzen. De Chinese centrale bank (PBOC) pompte miljarden in de markt om te voorkomen dat er financiële problemen zouden ontstaan als beleggers maandag massaal hun aandelen zouden verkopen. Bij de opening zakte de hoofdindex in Shanghai nog met ruim 9 procent.
Dit weekend kondigde de PBOC al aan maatregelen te nemen om bedrijven in de door het coronavirus getroffen gebieden te helpen. Banken kregen daarvoor meer geld beschikbaar van de centrale bank en werden verzocht om bijvoorbeeld de rentetarieven van leningen aan bedrijven in het gebied te verlagen. Veel bedrijven in het land zijn nog tot 9 februari gesloten om de virusuitbraak in te dammen.
Tokio
Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in China is inmiddels opgelopen naar 360 en het aantal besmettingen is gestegen tot bijna 16.600 mensen. Op 23 januari, de laatste handelsdag voor het Chinees Nieuwjaar, stond het dodental nog op 17.
De andere beurzen in de Aziatische regio lieten ook overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio sloot 1 procent lager op 22.971,94 punten. In Hongkong, waar de beurshandel vorige week al werd hervat, noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,2 procent in de plus. De Kospi in Seoul daalde 0,2 procent en de All Ordinaries in Sydney eindigde 1,3 procent in de min.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
33 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
2 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse socialemediaconcern Meta Platforms werkt aan plannen voor een cloudbedrijf dat toegang gaat verkopen tot AI-rekenkracht en AI-modellen. Daarmee begeeft het concern zich op een nieuw terrein waarop het gaat concurreren met marktleiders als Amazon Web Services, Microsoft Azure en Google Cloud. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony stopt vanaf 2028 met de productie van fysieke spelletjes voor de PlayStation, meldt een bestuurder op een blog van PlayStation. Na die datum zullen nieuwe games uitsluitend digitaal verkrijgbaar zijn via de onlinewinkel van PlayStation en andere verkooppunten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Werknemers van grote industriële bedrijven gaan vrijdag staken als het kabinet de plannen rond sociale zekerheid niet terugdraait, zegt FNV. Volgens de vakbond gaat het om medewerkers van ASML, DAF, Bosch in Tilburg en Nedri Spanstaal.
5 uur geleden