Beurzen blijven voorzichtig na zware verliesbeurt
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs schommelde vrijdag tussen winst en verlies. Ook de andere Europese beurzen lieten een wispelturig koersverloop zien. Beleggers bleven voorzichtig na de zware verliezen in de afgelopen dagen. Wall Street beleefde donderdag de slechtste beursdag sinds maart door de vrees voor een nieuwe golf van coronabesmettingen. De Amerikaanse openingsindicatoren wijzen voor vrijdag echter op een herstel voor de beurzen in New York.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 540,02 punten. De hoofdindex stevent af op een weekverlies van ruim 5 procent. De MidKap won 0,1 procent tot 732,15 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent. Londen daalde 0,7 procent na een groter dan verwachte krimp van ruim 20 procent van de Britse economie in april.
Sterkste stijger in de AEX was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 3,6 procent. DSM won 2 procent. Het speciaalchemiebedrijf neemt voor 980 miljoen euro het Oostenrijkse Erber Group over, dat zich onder meer bezighoudt met natuurlijke voedingssupplementen, diervoeding en bescherming van gewassen. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij met een min van 1,9 procent.
Air France-KLM
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM (plus 3,8 procent) ging aan kop in de MidKap. PostNL zette de daling voort en stond onderaan met een min van 2,7 procent. De rechter zette een streep door de vergunning die werd afgegeven om de fusie met Sandd goed te keuren. PostNL zakte donderdag al ruim 7 procent.
Accell klom 1,4 procent bij de kleinere bedrijven. De fietsenfabrikant boekte in maart en april ruim een kwart minder omzet door winkelsluitingen in een aantal landen. Na de heropening van winkels in onder andere Duitsland was er sprake van een sterke opleving. Alles bij elkaar ligt de fietsverkoop door Accell dit jaar 5 procent lager dan een jaar eerder.
IAG
In Londen steeg IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, bijna 3 procent. British Airways kijkt naar een vrijwillige vertrekregeling voor piloten als alternatief voor het moeten ontslaan van personeel. Mogelijk dat een dergelijke regeling ook bij andere onderdelen wordt ingezet.
De euro was 1,1311 dollar waard, tegen 1,1366 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,3 procent tot 35,14 dollar. Brentolie werd 3 procent goedkoper op 37,38 dollar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
38 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
59 minuten geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
4 uur geleden