Beurzen blijven voorzichtig door virusvrees
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag licht vooruit. Ook de meeste andere Europese beurzen krabbelden iets op na de zware verliezen een dag eerder. Beleggers gingen voorzichtig op zoek naar koopjes onder de zwaar afgestrafte aandelen. De verspreiding van het nieuwe coronavirus in landen buiten China bleef echter zorgen voor terughoudendheid.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 594,33 punten. De MidKap won ook 0,2 procent, tot 921,94 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,2 procent. De hoofdindex in Milaan leverde de openingswinst in en daalde 0,3 procent. De Italiaanse beurs kelderde maandag ruim 5 procent door de virusuitbraak in het land.
Biotechnologiebedrijf Galapagos voerde de stijgers aan bij de AEX-fondsen met een winst van 3,7 procent. Philips stond onderaan met een verlies van 0,9 procent. Het zorgtechnologieconcern waarschuwde voor een negatief effect op de resultaten in het eerste kwartaal, als gevolg van de uitbraak van het coronavirus. De onderneming kan nog geen specifiek bedrag geven.
Luchtvaartmaatschappijen
In de MidKap ging OCI aan kop met een plus van 6,8 procent. De kunstmestproducent verkocht afgelopen kwartaal meer van zijn producten, maar wel tegen lagere prijzen. De omzet en het bedrijfsresultaat vielen mede daardoor lager uit. De onderneming overweegt verder een gedeeltelijke verkoop van zijn methanol-activiteiten. Hekkensluiter was beursintermediair Flow Traders met een min van 2 procent.
De Europese luchtvaartmaatschappijen gingen overwegend vooruit na de forse koersverliezen een dag eerder. De budgetmaatschappijen Ryanair en easyJet stegen 1,6 en 2,8 procent. In Amsterdam daalde Air France-KLM 0,1 procent en Lufthansa won 0,3 procent in Frankfurt. IAG, de eigenaar van British Airways en Iberia, steeg 2,3 procent in Londen.
De euro was 1,0863 dollar waard tegen 1,0856 dollar een dag eerder. De olieprijzen toonden wat herstel na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 51,45 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 56,47 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
14 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
2 dagen geleden