Beurzen blijven voorzichtig door virusvrees
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag licht vooruit. Ook de meeste andere Europese beurzen krabbelden iets op na de zware verliezen een dag eerder. Beleggers gingen voorzichtig op zoek naar koopjes onder de zwaar afgestrafte aandelen. De verspreiding van het nieuwe coronavirus in landen buiten China bleef echter zorgen voor terughoudendheid.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 594,33 punten. De MidKap won ook 0,2 procent, tot 921,94 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,2 procent. De hoofdindex in Milaan leverde de openingswinst in en daalde 0,3 procent. De Italiaanse beurs kelderde maandag ruim 5 procent door de virusuitbraak in het land.
Biotechnologiebedrijf Galapagos voerde de stijgers aan bij de AEX-fondsen met een winst van 3,7 procent. Philips stond onderaan met een verlies van 0,9 procent. Het zorgtechnologieconcern waarschuwde voor een negatief effect op de resultaten in het eerste kwartaal, als gevolg van de uitbraak van het coronavirus. De onderneming kan nog geen specifiek bedrag geven.
Luchtvaartmaatschappijen
In de MidKap ging OCI aan kop met een plus van 6,8 procent. De kunstmestproducent verkocht afgelopen kwartaal meer van zijn producten, maar wel tegen lagere prijzen. De omzet en het bedrijfsresultaat vielen mede daardoor lager uit. De onderneming overweegt verder een gedeeltelijke verkoop van zijn methanol-activiteiten. Hekkensluiter was beursintermediair Flow Traders met een min van 2 procent.
De Europese luchtvaartmaatschappijen gingen overwegend vooruit na de forse koersverliezen een dag eerder. De budgetmaatschappijen Ryanair en easyJet stegen 1,6 en 2,8 procent. In Amsterdam daalde Air France-KLM 0,1 procent en Lufthansa won 0,3 procent in Frankfurt. IAG, de eigenaar van British Airways en Iberia, steeg 2,3 procent in Londen.
De euro was 1,0863 dollar waard tegen 1,0856 dollar een dag eerder. De olieprijzen toonden wat herstel na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 51,45 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 56,47 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OBERNDORF (ANP/DPA) - De Duitse fabrikant van vuurwapens Heckler & Koch doet goede zaken door de sterk gestegen defensie-uitgaven in Europa. Volgens het bedrijf steeg de omzet in de eerste helft van dit jaar met bijna 47 procent tot 264 miljoen euro. Heckler & Koch maakt handvuurwapens, aanvalsgeweren, machinepistolen en -geweren en granaatwerpers. Het bedrijf is een van de grootste leveranciers van vuurwapens aan de NAVO en EU-landen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG), met wereldberoemde popsterren als Taylor Swift, Rihanna, Ariana Grande en Harry Styles, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt, geholpen door de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown. Volgens het in Hilversum gevestigde UMG steeg de omzet met meer dan 10 procent tot 3,3 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten een grote hoeveelheid resultaten van onder meer ING, Shell, Air France-KLM, Magnum, BAM, ArcelorMittal en dsm-firmenich. Ook elders in Europa werden veel cijfers gepubliceerd. Verder lieten de chipfondsen op het Damrak wat herstel zien van de recente uitverkoop.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets minder hard gegroeid dan in de eerste drie maanden. Volgens voorlopige cijfers van de Amerikaanse overheid bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Dat was 0,5 procent in het eerste kwartaal.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het dagelijks leven in Duitsland is deze maand flink duurder geworden door het aflopen van een accijnskorting op benzine en diesel. De inflatie liep in juli op naar 2,8 procent op jaarbasis, van 2,3 procent in juni, aldus het Duitse federale statistiekbureau. Na twee maanden kwam er een einde aan de korting van 17 eurocent op een liter brandstof.
6 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".
7 uur geleden