Beurzen blijven voorzichtig door virusvrees
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag licht vooruit. Ook de meeste andere Europese beurzen krabbelden iets op na de zware verliezen een dag eerder. Beleggers gingen voorzichtig op zoek naar koopjes onder de zwaar afgestrafte aandelen. De verspreiding van het nieuwe coronavirus in landen buiten China bleef echter zorgen voor terughoudendheid.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 594,33 punten. De MidKap won ook 0,2 procent, tot 921,94 punten. Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,2 procent. De hoofdindex in Milaan leverde de openingswinst in en daalde 0,3 procent. De Italiaanse beurs kelderde maandag ruim 5 procent door de virusuitbraak in het land.
Biotechnologiebedrijf Galapagos voerde de stijgers aan bij de AEX-fondsen met een winst van 3,7 procent. Philips stond onderaan met een verlies van 0,9 procent. Het zorgtechnologieconcern waarschuwde voor een negatief effect op de resultaten in het eerste kwartaal, als gevolg van de uitbraak van het coronavirus. De onderneming kan nog geen specifiek bedrag geven.
Luchtvaartmaatschappijen
In de MidKap ging OCI aan kop met een plus van 6,8 procent. De kunstmestproducent verkocht afgelopen kwartaal meer van zijn producten, maar wel tegen lagere prijzen. De omzet en het bedrijfsresultaat vielen mede daardoor lager uit. De onderneming overweegt verder een gedeeltelijke verkoop van zijn methanol-activiteiten. Hekkensluiter was beursintermediair Flow Traders met een min van 2 procent.
De Europese luchtvaartmaatschappijen gingen overwegend vooruit na de forse koersverliezen een dag eerder. De budgetmaatschappijen Ryanair en easyJet stegen 1,6 en 2,8 procent. In Amsterdam daalde Air France-KLM 0,1 procent en Lufthansa won 0,3 procent in Frankfurt. IAG, de eigenaar van British Airways en Iberia, steeg 2,3 procent in Londen.
De euro was 1,0863 dollar waard tegen 1,0856 dollar een dag eerder. De olieprijzen toonden wat herstel na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 51,45 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 56,47 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
14 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
37 minuten geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
3 uur geleden