Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen blijven terughoudend door oorlog in Oekraïne

Beurzen blijven terughoudend door oorlog in Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag kleine verliezen zien. Beleggers bleven voorzichtig door de oorlog in Oekraïne en de onzekerheid over de economische impact van de zware sancties van het Westen tegen Rusland. Berichten dat de onderhandelingen over een wapenstilstand tussen Rusland en Oekraïne in de komende dagen worden hervat zorgden daarbij voor enige hoop. Een groot Russisch militair konvooi zet ondertussen de opmars richting de Oekraïense hoofdstad Kiev voort.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent in de min op 725,25 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 1022,56 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,9 procent.

De aandelenbeurs in Moskou blijft de hele week dicht. Alleen de handel in vreemde valuta gaat voorlopig door. De Russische roebel toonde wat herstel na de koersval een dag eerder die volgde op de zwaardere sancties tegen Rusland.

Shell

Platenlabel Universal Music Group en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway waren de grootste dalers in de AEX, met minnen tot 3,8 procent. Staalconcern ArcelorMittal was koploper met een winst van 2,2 procent. ING daalde 0,5 procent. De bank raakte maandag al bijna 8 procent kwijt door de zware sancties tegen de Russische bankensector.

Shell verloor 0,3 procent. Het olie- en gasconcern trekt zich grotendeels terug uit Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarmee volgt Shell het voorbeeld van het Britse BP en het Noorse Equinor, die ook afscheid nemen van samenwerkingen met Russische staatsbedrijven. De boekwaarde van de Russische belangen bedraagt zo'n 2,7 miljard euro en Shell verwacht een verlies te lijden op de verkoop. Ook krijgt Shell een nieuwe financieel directeur. Sinead Gorman volgt per 1 april Jessica Uhl op, die vertrekt vanwege de verhuizing van het hoofdkantoor naar Londen.

Heijmans

Heijmans klom 0,4 procent. De bouwer heeft een voorlopige gunning gekregen van Rijkswaterstaat voor de verbreding van de A1 tussen Apeldoorn en Twello. De opdracht levert Heijmans een omzet van circa 150 miljoen euro op.

Chemieconcern en farmaceut Bayer won 2,5 procent in Frankfurt na goed ontvangen jaarcijfers. De Duitse webwinkel Zalando en maaltijdboxenbedrijf HelloFresh, die ook met cijfers kwamen, zakten daarentegen rond 4 procent.

De euro was 1,1214 dollar waard, tegen 1,1228 dollar een dag eerder. De prijs van Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 97,54 dollar per vat. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 100,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

53 minuten geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

54 minuten geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

58 minuten geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

1 uur geleden
SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.

2 uur geleden
Reders steunen terughoudendheid over militaire missie Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging Nederlandse Reders (KVNR) vindt een Nederlandse bijdrage aan een militaire missie met als doel de Straat van Hormuz te heropenen niet verstandig. Een bijdrage kan ervoor zorgen dat Nederlandse schepen die vastzitten in de Perzische Golf mogelijk een doelwit worden, meldt een woordvoerder. "En die kunnen geen kant op."

2 uur geleden
Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden