Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen blijven in ban van coronavirus

Beurzen blijven in ban van coronavirus

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen bleven dinsdag in de ban van het nieuwe coronavirus in China. De vrees voor de economische impact van de besmettelijke ziekte zorgde een dag eerder al voor zware verliezen op de financiële markten. Op het Damrak werd het aandeel Philips lager gezet na een kwartaalupdate van het zorgtechnologieconcern.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 597,65 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder al voor het eerst sinds 12 december onder de 600 puntengrens. De MidKap daalde 0,5 procent tot 908,44 punten. Frankfurt zakte 0,1 procent. De beurzen in Parijs en Londen stegen tot 0,2 procent.

In China is het aantal doden door het coronavirus gestegen naar 106. Het aantal besmettingen is opgelopen tot meer dan 4500 mensen. In Europa is het virus na Frankrijk nu ook opgedoken in Duitsland. Rusland heeft de grens met China gesloten vanwege het virus.

Philips

Philips was de grootste daler in de AEX met een min van 2,8 procent na tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het zorgtechnologieconcern zette tevens zijn divisie voor huishoudelijke apparaten in de etalage. Topman Frans van Houten denkt dat er veel belangstelling zal zijn voor het onderdeel. Biotechnoloog Galapagos voerde de stijgers aan met een winst van 1,2 procent.

De vastgoedbedrijven Unibail-Rodamco-Westfield en Eurocommercial Properties zakten rond 2 procent na adviesverlagingen door UBS. Wereldhave (min 5,1 procent) noteerde ex dividend.

Swedbank

In Frankfurt verhoogde de Duitse softwarereus SAP zijn winstverwachting voor 2020 na solide kwartaalcijfers. Het aandeel daalde desondanks ruim 2 procent. Swedbank steeg 5,5 procent in Stockholm. De door een witwasschandaal getroffen Zweedse bank zag de winst afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan verwacht. Airbus klom 1,4 procent in Parijs. De vliegtuigbouwer heeft een akkoord bereikt met Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten over een schikking in een omkopingszaak.

De euro bleef vlak op 1,1019 dollar. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 53,04 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 58,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

25 minuten geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

26 minuten geleden
Nog steeds geen duidelijkheid over 'IT-incident' bij AH

ZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.

1 uur geleden
Wall Street begint afwachtend in aanloop naar cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.

2 uur geleden
Meer bestellingen bij Picnic na cyberbeveiligingsincident AH

AMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.

3 uur geleden
Cyberaanval ontregelt koeling in Franse supermarkten

RUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.

4 uur geleden
Zorgen bij personeel over toekomst chemiecomplex Shell Moerdijk

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".

4 uur geleden