Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen beginnen optimistisch aan het nieuwe jaar

Beurzen beginnen optimistisch aan het nieuwe jaar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten maandag op de eerste handelsdag van het nieuwe jaar stevige winsten zien. Beleggers bleven optimistisch na het sterke beursjaar 2021 en schoven de zorgen over de mogelijke impact van de omikronvariant op het economische herstel aan de kant.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent hoger op 804,39 punten. De graadmeter won afgelopen jaar 28 procent. De MidKap won 0,6 procent tot 1088,04 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 1,2 procent. In Londen hadden beleggers nog een vrije dag. In Istanbul won de beurs 3 procent ondanks een sterke toename van de inflatie in Turkije. Het algemene prijspeil in het land steeg in december met 36 procent en kwam daarmee uit op het hoogste niveau sinds 2002.

Verlichtingsbedrijf Signify ging aan kop in de AEX met een winst van 2,7 procent. Fintechbedrijf Adyen en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway volgden met plussen van 2 procent. Ahold Delhaize won 0,7 procent. Het supermarktconcern startte met zijn aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX voerden de schaarse dalers aan met minnen tot 0,7 procent.

Air France-KLM

In de MidKap stond Air France-KLM bovenaan met een plus van dik 5 procent. Analisten van Citi verhoogden het advies voor de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. Ook het advies voor de Duitse concurrent Lufthansa (plus 6,5 procent) werd opgeschroefd. Bodemonderzoeker Fugro en fitnessketen Basic-Fit behoorden eveneens tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven, met winsten van 2,9 procent. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een verlies van 1,9 procent.

In Milaan ging de aandacht uit naar Iveco Group. De fabrikant van vrachtwagens en bussen werd door CNH Industrial, dat wordt gecontroleerd door de Italiaanse miljardairsfamilie Agnelli, apart naar de beurs gebracht. De aandeelhouders van CNH ontvangen een aandeel Iveco voor elke vijf aandelen CNH. Het aandeel Iveco opende op 11,26 euro, waarmee het bedrijf een marktwaarde kreeg van zo'n 3 miljard euro, maar zakte snel met 10 procent tot 10,07 euro.

De euro was 1,1357 dollar waard, tegen 1,1326 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 76,29 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 79,01 dollar per vat. Op de oliemarkt werd vooral uitgekeken naar de vergadering van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland, die dinsdag wordt gehouden. De OPEC+ gaat dan beslissen over de olieproductie in februari.

Meer uit Financieel

Conservatrix stelt DNB aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.

9 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

1 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn terug op normaal niveau

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
Those Vegan Cowboys uit Etten-Leur klaar voor Amerikaanse markt

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.

2 uur geleden
Miljoenen Britse huishoudens krijgen 100 pond energiesteun

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting voor banken.

2 uur geleden
Wall Street licht hoger in aanloop rentebesluit Fed, NXP verliest

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Daarnaast komen na het slot van de handel op Wall Street kwartaalcijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet. De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond bij de verliezers in navolging van resultaten.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt tot bijna 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.

3 uur geleden