Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië veren op na zware verliezen door coronavirus

Beurzen Azië veren op na zware verliezen door coronavirus

TOKIO (ANP) - De meeste Aziatische aandelenbeurzen veerden maandag op na de zware koersverliezen afgelopen week. De hoop op een gecoördineerde monetaire beleidsreactie van de belangrijke centrale banken om de impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus op de wereldeconomie te beperken, zorgde voor optimisme bij beleggers. De virusuitbraak leidde afgelopen week tot de zwaarste weekverliezen op de wereldwijde aandelenbeurzen sinds de financiële crisis van 2008.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde bijna 1 procent hoger op 21.344.08 punten. De Japanse index, die afgelopen week bijna 10 procent verloor, zakte eerder op de dag nog tot het laagste niveau sinds begin september, maar vond de weg omhoog nadat Haruhiko Kuroda, de gouverneur van de Bank of Japan, beloofde maatregelen te nemen om de markten te stabiliseren. Afgelopen vrijdag verklaarde voorzitter Jerome Powell ook al dat de Amerikaanse centrale bank klaar staat om de economie te ondersteunen.

De beursgraadmeter in Shanghai dikte tussentijds 3 procent aan ondanks een zeer zwak Chinees industriecijfer. De bedrijvigheid in de omvangrijke industrie van het land kelderde afgelopen maand tot een laagterecord door de fabriekssluitingen vanwege de virusuitbraak. Ook de activiteit in de Chinese dienstensector nam fors af. De zware klap voor de Chinese economie wakkerde echter de hoop aan op meer stimuleringsmaatregelen van de Chinese centrale bank. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,9 procent en de Kospi in Seoul kreeg er 0,7 procent bij. De Australische All Ordinaries in Sydney bleef achter en sloot 0,7 procent in de min.

Meer uit Financieel

Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

11 minuten geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

1 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

3 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

4 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

4 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

5 uur geleden
Wall Street begint 2026 gemengd, Tesla stijgt na verkoopcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.

5 uur geleden