Beurzen Azië veren op na zware verliezen door coronavirus
TOKIO (ANP) - De meeste Aziatische aandelenbeurzen veerden maandag op na de zware koersverliezen afgelopen week. De hoop op een gecoördineerde monetaire beleidsreactie van de belangrijke centrale banken om de impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus op de wereldeconomie te beperken, zorgde voor optimisme bij beleggers. De virusuitbraak leidde afgelopen week tot de zwaarste weekverliezen op de wereldwijde aandelenbeurzen sinds de financiële crisis van 2008.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde bijna 1 procent hoger op 21.344.08 punten. De Japanse index, die afgelopen week bijna 10 procent verloor, zakte eerder op de dag nog tot het laagste niveau sinds begin september, maar vond de weg omhoog nadat Haruhiko Kuroda, de gouverneur van de Bank of Japan, beloofde maatregelen te nemen om de markten te stabiliseren. Afgelopen vrijdag verklaarde voorzitter Jerome Powell ook al dat de Amerikaanse centrale bank klaar staat om de economie te ondersteunen.
De beursgraadmeter in Shanghai dikte tussentijds 3 procent aan ondanks een zeer zwak Chinees industriecijfer. De bedrijvigheid in de omvangrijke industrie van het land kelderde afgelopen maand tot een laagterecord door de fabriekssluitingen vanwege de virusuitbraak. Ook de activiteit in de Chinese dienstensector nam fors af. De zware klap voor de Chinese economie wakkerde echter de hoop aan op meer stimuleringsmaatregelen van de Chinese centrale bank. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,9 procent en de Kospi in Seoul kreeg er 0,7 procent bij. De Australische All Ordinaries in Sydney bleef achter en sloot 0,7 procent in de min.
Meer uit Financieel
TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
3 uur geleden