Beurzen Azië veren op na zware verliezen door coronavirus
TOKIO (ANP) - De meeste Aziatische aandelenbeurzen veerden maandag op na de zware koersverliezen afgelopen week. De hoop op een gecoördineerde monetaire beleidsreactie van de belangrijke centrale banken om de impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus op de wereldeconomie te beperken, zorgde voor optimisme bij beleggers. De virusuitbraak leidde afgelopen week tot de zwaarste weekverliezen op de wereldwijde aandelenbeurzen sinds de financiële crisis van 2008.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde bijna 1 procent hoger op 21.344.08 punten. De Japanse index, die afgelopen week bijna 10 procent verloor, zakte eerder op de dag nog tot het laagste niveau sinds begin september, maar vond de weg omhoog nadat Haruhiko Kuroda, de gouverneur van de Bank of Japan, beloofde maatregelen te nemen om de markten te stabiliseren. Afgelopen vrijdag verklaarde voorzitter Jerome Powell ook al dat de Amerikaanse centrale bank klaar staat om de economie te ondersteunen.
De beursgraadmeter in Shanghai dikte tussentijds 3 procent aan ondanks een zeer zwak Chinees industriecijfer. De bedrijvigheid in de omvangrijke industrie van het land kelderde afgelopen maand tot een laagterecord door de fabriekssluitingen vanwege de virusuitbraak. Ook de activiteit in de Chinese dienstensector nam fors af. De zware klap voor de Chinese economie wakkerde echter de hoop aan op meer stimuleringsmaatregelen van de Chinese centrale bank. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,9 procent en de Kospi in Seoul kreeg er 0,7 procent bij. De Australische All Ordinaries in Sydney bleef achter en sloot 0,7 procent in de min.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
1 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
16 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
19 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 dag geleden