Beurzen Azië tonen herstel, geen handel in Tokio
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag iets hersteld van de verliezen een dag eerder, toen de opgelopen spanningen tussen Rusland en Oekraïne beursgraadmeters wereldwijd omlaag duwden. In Tokio was de beurs gesloten wegens de verjaardag van keizer Naruhito.
Dinsdag stonden de koersen nog onder druk nadat de Russische president Vladimir Poetin twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne had erkend en er een "vredesmissie" heen zei te sturen. Een dag later stonden de Hang Seng-index in Hongkong en de beurs van Shanghai op respectievelijk 0,6 procent en 0,8 procent winst.
Vooral Chinese techbedrijven toonden herstel, met een winst van rond de 5 procent voor de maaltijdbezorger Meituan op de beurs in Hongkong. Dat bedrijf leverde eerder deze week nog fors in na berichten over overheidsrichtlijnen om de bezorgkosten te verlagen, maar in commentaren van staatsmedia viel te lezen dat de markt te sterk had gereageerd.
Coronagolf
In Hongkong was er ook coronanieuws. Na een nieuwe coronagolf heeft de stadstaat de grenzen gesloten voor reizigers uit bepaalde landen, restaurants beperkingen opgelegd en scholen gesloten. De economische groei zal volgens de Hongkongse leiders vertragen en er is financiële steun toegezegd van 20 miljard Hongkong-dollar (2,3 miljard euro).
De Kospi in Seoul stond tussentijds 0,4 procent hoger en de All Ordinaries in Sydney ging 0,6 procent vooruit.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
8 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
12 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
14 uur geleden