Beurzen Azië tonen herstel, geen handel in Tokio
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag iets hersteld van de verliezen een dag eerder, toen de opgelopen spanningen tussen Rusland en Oekraïne beursgraadmeters wereldwijd omlaag duwden. In Tokio was de beurs gesloten wegens de verjaardag van keizer Naruhito.
Dinsdag stonden de koersen nog onder druk nadat de Russische president Vladimir Poetin twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne had erkend en er een "vredesmissie" heen zei te sturen. Een dag later stonden de Hang Seng-index in Hongkong en de beurs van Shanghai op respectievelijk 0,6 procent en 0,8 procent winst.
Vooral Chinese techbedrijven toonden herstel, met een winst van rond de 5 procent voor de maaltijdbezorger Meituan op de beurs in Hongkong. Dat bedrijf leverde eerder deze week nog fors in na berichten over overheidsrichtlijnen om de bezorgkosten te verlagen, maar in commentaren van staatsmedia viel te lezen dat de markt te sterk had gereageerd.
Coronagolf
In Hongkong was er ook coronanieuws. Na een nieuwe coronagolf heeft de stadstaat de grenzen gesloten voor reizigers uit bepaalde landen, restaurants beperkingen opgelegd en scholen gesloten. De economische groei zal volgens de Hongkongse leiders vertragen en er is financiële steun toegezegd van 20 miljard Hongkong-dollar (2,3 miljard euro).
De Kospi in Seoul stond tussentijds 0,4 procent hoger en de All Ordinaries in Sydney ging 0,6 procent vooruit.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
19 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
21 uur geleden