Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië overwegend vooruit

Beurzen Azië overwegend vooruit

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend vooruit. De handel verliep relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markt in Japan gesloten bleef vanwege een nationale feestdag. Beleggers keken verder vooruit naar de ondertekening van de fase 1-handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten later deze week. Een Chinese handelsdelegatie onder leiding van vicepremier Liu He is van maandag tot woensdag in Washington.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat de VS en China ieder halfjaar gaan overleggen over de economische relatie tussen de landen. Het plan zal bij de ondertekening van het gedeeltelijke handelsakkoord worden aangekondigd. Deze halfjaarlijkse ontmoetingen staan los van de onderhandelingen over een fase 2-handelsdeal.

In Hongkong dikte de Hang Seng-index 0,9 procent aan onder aanvoering van de Chinese technologiebedrijven. De Kospi in Seoul klom 0,9 procent dankzij sterke koerswinsten onder de Zuid-Koreaanse cosmeticabedrijven. In Sydney eindigde de All Ordinaries-index 0,4 procent lager door koersverliezen bij de Australische oliebedrijven.

Meer uit Financieel

Warner Bros. wil dat aandeelhouders bod van Paramount afwijzen

NEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).

44 minuten geleden
Omstreden afhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met importstop Russisch gas in 2027

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met een importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Ook stemden ze in met het stopzetten van de import van al het Russische gas via pijpleidingen per 30 september 2027.

1 uur geleden
FNV sleept AH voor de rechter om benadelen stakende uitzendkracht

UTRECHT (ANP) - FNV daagt Albert Heijn voor de rechter vanwege de omgang met een uitzendkracht. De vakbond beschuldigt de supermarktketen ervan de Poolse uitzendkracht te hebben tegengewerkt omdat hij meedeed aan een staking in een distributiecentrum in Pijnacker. Uiteindelijk zou hij daar zijn werk hebben verloren vanwege zijn rol bij de vakbond.

1 uur geleden
LTO-directeur Van den Heuvel wordt voorzitter van vakbond CNV

UTRECHT (ANP) - CNV krijgt volgend jaar een nieuwe voorzitter. De vakbond meldt dat de Ledenraad woensdag heeft ingestemd met de benoeming van Hans van den Heuvel, momenteel algemeen directeur bij LTO Nederland. Hij wordt vanaf 1 april 2026 de nieuwe voorzitter van CNV en volgt Piet Fortuin op. Die gaat dan met pensioen.

3 uur geleden
Werkgevers aan Kamerleden: maak fietsen naar werk aantrekkelijker

DEN HAAG (ANP) - Een groep van zeventig grote werkgevers roept de Tweede Kamer op maatregelen te nemen om fietsen en reizen met het openbaar vervoer naar het werk aantrekkelijker te maken. De werkgevers willen onder andere dat Nederland meer investeert in het ov en goede fietsverbindingen en dat internationale treinreizen een beter alternatief voor zakelijk vliegen worden.

3 uur geleden
Europese CO2-taks gaat ook gelden voor wasmachines van buiten EU

BRUSSEL (ANP/RTR) - Wasmachines van buiten de EU krijgen binnenkort te maken met een Europese grensbelasting voor CO2-uitstoot. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) heeft woensdag laten weten dat de belasting die al gold voor bijvoorbeeld aluminium en staal met ingang van volgend jaar wordt uitgebreid naar producten waarin veel van die materialen zijn verwerkt.

3 uur geleden