Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië overwegend vooruit

Beurzen Azië overwegend vooruit

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend vooruit. De handel verliep relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markt in Japan gesloten bleef vanwege een nationale feestdag. Beleggers keken verder vooruit naar de ondertekening van de fase 1-handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten later deze week. Een Chinese handelsdelegatie onder leiding van vicepremier Liu He is van maandag tot woensdag in Washington.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat de VS en China ieder halfjaar gaan overleggen over de economische relatie tussen de landen. Het plan zal bij de ondertekening van het gedeeltelijke handelsakkoord worden aangekondigd. Deze halfjaarlijkse ontmoetingen staan los van de onderhandelingen over een fase 2-handelsdeal.

In Hongkong dikte de Hang Seng-index 0,9 procent aan onder aanvoering van de Chinese technologiebedrijven. De Kospi in Seoul klom 0,9 procent dankzij sterke koerswinsten onder de Zuid-Koreaanse cosmeticabedrijven. In Sydney eindigde de All Ordinaries-index 0,4 procent lager door koersverliezen bij de Australische oliebedrijven.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

4 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

4 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

5 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

8 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

21 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden