Beurzen Azië overwegend vooruit
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend vooruit. De handel verliep relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markt in Japan gesloten bleef vanwege een nationale feestdag. Beleggers keken verder vooruit naar de ondertekening van de fase 1-handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten later deze week. Een Chinese handelsdelegatie onder leiding van vicepremier Liu He is van maandag tot woensdag in Washington.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat de VS en China ieder halfjaar gaan overleggen over de economische relatie tussen de landen. Het plan zal bij de ondertekening van het gedeeltelijke handelsakkoord worden aangekondigd. Deze halfjaarlijkse ontmoetingen staan los van de onderhandelingen over een fase 2-handelsdeal.
In Hongkong dikte de Hang Seng-index 0,9 procent aan onder aanvoering van de Chinese technologiebedrijven. De Kospi in Seoul klom 0,9 procent dankzij sterke koerswinsten onder de Zuid-Koreaanse cosmeticabedrijven. In Sydney eindigde de All Ordinaries-index 0,4 procent lager door koersverliezen bij de Australische oliebedrijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
7 uur geleden