Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië overwegend hoger na stimuleringsbelofte China

Beurzen Azië overwegend hoger na stimuleringsbelofte China

HONGKONG (ANP) - De Aziatische beurzen stonden dinsdag overwegend hoger. Beleggers reageerden op de Chinese belofte om de economie verder te ondersteunen. Verder hoopten beleggers op meer duidelijkheid over het monetaire beleid in aanloop naar vergaderingen van verschillende centrale banken de komende tijd. Onder andere de Europese Centrale Bank beslist later deze week over de rente.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1 procent hoger en die van Shenzhen won 0,7 procent. Chinese beleidsmakers gaven maandag blijk van een hernieuwd gevoel van urgentie voor maatregelen om de kwakkelende economie te ondersteunen. Ze zeiden dat dit kwartaal een kritiek moment was voor maatregelen nu de bedrijvigheid onder druk staat. China verlaagde ook de valutareserves om de yuan te ondersteunen, een teken dat de autoriteiten zich ongemakkelijk voelen bij de waardedaling van de valuta.

De Hang Seng-index in Hongkong wist een eerdere winst niet vast te houden. De graadmeter noteerde 0,4 procent lager. Ook in Australië, waar beleggers de renteverhoging van de Australische centrale bank verwerkten, verdween een eerdere winst van de borden. De All Ordinaries noteerde tegen het slot van de handel een fractie lager. De rente in Australië werd conform verwachting met 0,5 procentpunt verhoogd tot 2,35 procent.

In Japan stond de Nikkei 0,1 procent hoger. Ook in Seoul noteerde de Kospi een winst van 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

8 minuten geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

24 minuten geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

1 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

2 uur geleden
SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.

3 uur geleden