Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië overwegend hoger na positieve economische cijfers

Beurzen Azië overwegend hoger na positieve economische cijfers

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië zijn dinsdag overwegend gestegen. Beleggers blijven het conflict tussen Rusland en Oekraïne en de ontwikkelingen op het gebied van sancties nauwlettend volgen. Economische cijfers over de bedrijvigheid van de industrie in veel landen in Zuidoost-Azië waren positief, omdat de impact van uitbraken van de omikronvariant van het coronavirus is afgenomen.

In Thailand steeg de inkoopmanagersindex naar een record. Ook de Chinese economie won in februari aan kracht. Dat wijst erop dat het groeibevorderende beleid van de regering begint te werken, zoals het verlagen van de rente. Kleine bedrijven hebben het wel nog steeds moeilijk.

De Nikkei in Tokio eindigde 1,2 procent hoger op 26.844,72 punten. Technologie- en elektronicaconcern Toshiba won 2,8 procent nadat bekend werd dat voorzitter Satoshi Tsunakawa zal aftreden. Er is steeds meer weerstand tegen de herstructureringsplannen van het Japanse bedrijf. Toshiba wil zich volgens de laatste plannen opsplitsen in twee bedrijven. Het onderdeel van Toshiba dat apparaten maakt, inclusief de chiptak, moet daarbij apart naar de beurs worden gebracht.

Roebel

De Russische roebel heeft zich enigszins hersteld en zakte niet verder weg. De munt kelderde maandag haast 25 procent tegenover de dollar en de euro. Om verdere waardevermindering en hogere inflatie tegen te gaan heeft de Russische centrale bank het belangrijkste rentetarief verhoogd van 9,5 procent naar 20 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent. Volgens lokale media wil Hongkong een lockdown om op grote schaal te testen op het coronavirus. De Kospi in Seoul bleef gesloten vanwege een feestdag. De All Ordinaries in Sydney steeg 0,7 procent.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

51 minuten geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

1 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

3 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

4 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

4 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

5 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

5 uur geleden