
Beurzen Azië overwegend hoger door versoepeling coronaregels China
HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend omhoog. Dat kwam onder andere door de aangekondigde versoepeling van de coronamaatregelen in China. Vooral in Hongkong zorgde dat voor opluchting onder beleggers, maar ook in Shanghai en Shenzhen stonden duidelijke winsten op de borden. De Chinese president Xi Jinping zou hebben gezegd dat de mildere omikronvariant van het coronavirus de weg vrijmaakt voor minder strenge coronamaatregelen.
In steden als Beijing, Guangzhou, Chengdu, Shenzhen en Chongqing worden de regels aangepast, bijvoorbeeld met betrekking tot het testbeleid en de quarantaineregels. De stappen volgden nadat in meerdere steden zeldzame protesten plaatsvonden tegen de strenge coronamaatregelen. China probeerde lange tijd met lockdowns en andere zeer strenge maatregelen het aantal infecties naar nul te brengen. Zo kreeg heel Shanghai dit voorjaar te maken met een wekenlange lockdown. Beijing begon vorige maand zijn coronastrategie aan te passen en drong er bij de lokale autoriteiten op aan om voor een gerichte aanpak te kiezen.
In Hongkong ging de leidende Hang Seng-index 3,3 procent omhoog. Techreuzen als Meituan, Xiaomi en Alibaba stonden tot 9 procent hoger. Verder stonden ook de aandelen van casinobedrijven bij de winnaars. MGM China, Sands China en Wynn Macau wonnen tot dik 18 procent. Ook aandelen van luchtvaartbedrijven profiteerden van de aangekondigde versoepelingen. China Southern, China Eastern en Air China wonnen tot krap 5 procent. In Shanghai stond tussentijds een winst van 1,7 procent op de borden en Shenzhen won 1,8 procent.
Elders in Azië was het sentiment iets minder uitbundig. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,3 procent hoger en ook in Japan hield de Nikkei-index (plus 0,2 procent) net aan een winst vast. De Kospi in Seoul was het buitenbeentje met een verlies van 0,6 procent.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten werden gearresteerd bij een inval door de immigratiedienst zullen donderdag om 12.00 uur (lokale tijd) per vliegtuig terug naar Zuid-Korea vertrekken. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle is woensdag flink meer waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Het Amerikaanse softwareconcern kwam met sterke omzetverwachtingen voor de komende maanden waarover beleggers verrast waren. Door de koerssprong passeerde Oracle-topman Larry Ellison, wiens vermogen voor een groot deel vastzit in het bedrijf, gedurende de handelssessie Elon Musk als rijkste man ter wereld.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Boeing heeft woensdag een voorlopig akkoord gesloten met stakende werknemers van de defensietak van de vliegtuigbouwer. Dat heeft vakbond IAM bekendgemaakt op socialmediaplatform X. Het gaat om een overeenkomst voor de duur van vijf jaar waarin onder meer loonsverhogingen zijn afgesproken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico wil de importheffingen op auto's uit China verhogen van 20 procent naar 50 procent. Dat heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard woensdag bekendgemaakt. Volgens hem is de maatregel bedoeld om de banen in het land te beschermen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is in beroep gegaan tegen een tijdelijk verbod van de rechter om Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. De Amerikaanse president wil af van Cook omdat zij zich volgens hem schuldig heeft gemaakt aan hypotheekfraude.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.
9 uur geleden