Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

De landen zouden samen met bemiddelaars spreken over de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Daardoor was in de Aziatische beurshandel sprake van lichte hoop dat de strijd in het Midden-Oosten binnenkort wellicht voorbij kan zijn.

De Nikkei-index in Tokio en de Kospi in Seoul stegen elk rond de 1 procent. Op de Europese beurzen wordt maandag niet gehandeld vanwege tweede paasdag. De Amerikaanse beurshandel hervat later op maandag wel weer na een lang paasweekend. Zowel de Europese beurzen als Wall Street bleven op Goede Vrijdag gesloten.

Trump

Op de oliemarkten was maandagochtend sprake van een gemengd beeld. Amerikaanse olie ging iets in prijs omlaag. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, werd wel iets duurder.

De situatie rond Iran blijft erg onzeker. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde in het weekend nog met grootschalige aanvallen als Iran de Straat van Hormuz in de nacht van dinsdag op woensdag (Nederlandse tijd) niet heeft geopend. Iran reageerde daar later op met de opmerking dat de voor de olie- en gashandel zo belangrijke zeestraat alleen open gaat wanneer er ook oorlogsschade wordt gecompenseerd.

Sowieso lijkt de olie- en gastoevoer uit de Perzische Golf nog langere tijd verstoord. Volgens oliekartel OPEC+ kost het repareren van beschadigde olie- en gasfaciliteiten in landen als Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten veel tijd en geld. Daardoor is er ook na een mogelijk einde van het wapengekletter nog minder brandstof beschikbaar.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

10 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

12 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

13 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

14 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

14 uur geleden