Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië met duidelijke winsten richting weekend

Beurzen Azië met duidelijke winsten richting weekend

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen stonden vrijdag duidelijk hoger. Vooral de Hang Seng-index in Hongkong liet een stevige winst zien. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waarbij beleggers ook op meer renteverhogingen rekenen om de hoge inflatie te beteugelen. De Europese Centrale Bank verhoogde de rente donderdag met 0,75 procentpunt. Jerome Powell, de baas van de Amerikaanse Federal Reserve, beloofde op zijn beurt de rentes te zullen blijven verhogen om de inflatie te bestrijden, ook als dat ten koste gaat van de economische groei.

De Hang Seng-index noteerde tussentijds 2,6 procent hoger. Daarbij stonden vooral techaandelen bij de winnaars. Video-en gamingbedrijf Bilibili verloor echter bijna 17 procent. Die onderneming werd door beleggers afgestraft voor tegenvallende resultaten. Het bedrijf rapporteerde een kwartaalverlies van omgerekend zo'n 300 miljoen euro. Dat was bijna twee keer meer dan in dezelfde periode een jaar eerder.

Op het vasteland van China stonden de graadmeters van Shanghai en Shenzhen tot 0,8 procent in de plus. De Chinese consumentenprijzen stegen in augustus met 2,5 procent op jaarbasis. Dat is een daling ten opzichte van de 2,7 procent in juli, waar kenners in doorsnee juist rekenden op een verdere stijging van de prijzen. De producentenprijzen stegen ook minder hard dan een maand eerder.

De Nikkei-index in Tokio won 0,6 procent. De Japanse yen won meer dan 1 procent afgezet tegen de Amerikaanse dollar. Dat gebeurde na opmerkingen van de Japanse bankgouverneur Haruhiko Kuroda die de snelle verzwakking van de yen ten opzichte van de dollar "ongewenst" noemde. Ook de opmerkingen van Fed-baas Powell zorgden ervoor dat de dollar aan waarde verloor.

De All Ordinaries in Sydney stond 0,7 procent in de plus.

Meer uit Financieel

Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

2 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

4 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

17 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

18 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

20 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

21 uur geleden