Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië met duidelijke winsten richting weekend

Beurzen Azië met duidelijke winsten richting weekend

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen stonden vrijdag duidelijk hoger. Vooral de Hang Seng-index in Hongkong liet een stevige winst zien. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waarbij beleggers ook op meer renteverhogingen rekenen om de hoge inflatie te beteugelen. De Europese Centrale Bank verhoogde de rente donderdag met 0,75 procentpunt. Jerome Powell, de baas van de Amerikaanse Federal Reserve, beloofde op zijn beurt de rentes te zullen blijven verhogen om de inflatie te bestrijden, ook als dat ten koste gaat van de economische groei.

De Hang Seng-index noteerde tussentijds 2,6 procent hoger. Daarbij stonden vooral techaandelen bij de winnaars. Video-en gamingbedrijf Bilibili verloor echter bijna 17 procent. Die onderneming werd door beleggers afgestraft voor tegenvallende resultaten. Het bedrijf rapporteerde een kwartaalverlies van omgerekend zo'n 300 miljoen euro. Dat was bijna twee keer meer dan in dezelfde periode een jaar eerder.

Op het vasteland van China stonden de graadmeters van Shanghai en Shenzhen tot 0,8 procent in de plus. De Chinese consumentenprijzen stegen in augustus met 2,5 procent op jaarbasis. Dat is een daling ten opzichte van de 2,7 procent in juli, waar kenners in doorsnee juist rekenden op een verdere stijging van de prijzen. De producentenprijzen stegen ook minder hard dan een maand eerder.

De Nikkei-index in Tokio won 0,6 procent. De Japanse yen won meer dan 1 procent afgezet tegen de Amerikaanse dollar. Dat gebeurde na opmerkingen van de Japanse bankgouverneur Haruhiko Kuroda die de snelle verzwakking van de yen ten opzichte van de dollar "ongewenst" noemde. Ook de opmerkingen van Fed-baas Powell zorgden ervoor dat de dollar aan waarde verloor.

De All Ordinaries in Sydney stond 0,7 procent in de plus.

Meer uit Financieel

Reuters: Meta verdient miljarden aan frauduleuze advertenties

MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.

26 minuten geleden
Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

48 minuten geleden
Toezichthouders FNV vragen rechter om uitbreiding bevoegdheden

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.

1 uur geleden
Reuters: Prosus geïnteresseerd in overname autowebsite Mobile.de

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse techinvesteerder Prosus heeft interesse getoond in een mogelijke overname van Mobile.de, een grote Duitse onlinemarktplaats voor auto's. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
ME haalt actievoerders uit pand Fokker

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders die het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezetten, zijn uit het pand gehaald. Rond 14.15 uur zette de ME de eerste demonstranten in een van de twee bussen die buiten klaarstonden, zag een ANP-verslaggever. Rond 15.30 uur waren de bussen en de politieauto's vertrokken.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt grote beursuitbaters om mogelijk kartel

BRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.

3 uur geleden
ME betreedt door actievoerders bezette Fokker-pand

PAPENDRECHT (ANP) - ME'ers zijn het gebouw van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht ingegaan waar sinds donderdagochtend een bezetting is door actievoerders. Binnen zitten actievoerders naar eigen zeggen vastgeketend. Ook staan er actievoerders op het dak.

3 uur geleden