Beurzen Azië lager door spanningen China en VS
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag forse verliezen zien. De oplopende spanningen tussen de economische grootmachten China en de Verenigde Staten zorgden voor een negatieve stemming op de beursvloeren. Vooral de technologiebedrijven werden van de hand gedaan in navolging van de flinke koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. De belangrijke financiële markten in Tokio waren dicht vanwege een vakantieperiode in Japan.
De hoofdindex in Shanghai raakte tussentijds 3 procent kwijt. Peking liet vrijdag weten Washington de opdracht te hebben gegeven om het Amerikaanse consulaat in Chengdu, een stad van circa 10 miljoen inwoners in centraal China, te sluiten. Eerder deze week werd China door de Amerikanen gedwongen om het Chinese consulaat in de Texaanse stad Houston te sluiten vanwege verdenkingen van spionage en diefstal van Amerikaans intellectueel eigendom.
In Hongkong leed de Hang Seng-index een tussentijds verlies van ruim 2 procent. Het Chinese technologiebedrijf Tencent verloor 5 procent. De All Ordinaries in Sydney zakte 1,2 procent onder aanvoering van de Australische banken en oliebedrijven. De Kospi in Seoul verloor 0,6 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
8 uur geleden