Beurzen Azië lager door spanningen China en VS
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag forse verliezen zien. De oplopende spanningen tussen de economische grootmachten China en de Verenigde Staten zorgden voor een negatieve stemming op de beursvloeren. Vooral de technologiebedrijven werden van de hand gedaan in navolging van de flinke koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. De belangrijke financiële markten in Tokio waren dicht vanwege een vakantieperiode in Japan.
De hoofdindex in Shanghai raakte tussentijds 3 procent kwijt. Peking liet vrijdag weten Washington de opdracht te hebben gegeven om het Amerikaanse consulaat in Chengdu, een stad van circa 10 miljoen inwoners in centraal China, te sluiten. Eerder deze week werd China door de Amerikanen gedwongen om het Chinese consulaat in de Texaanse stad Houston te sluiten vanwege verdenkingen van spionage en diefstal van Amerikaans intellectueel eigendom.
In Hongkong leed de Hang Seng-index een tussentijds verlies van ruim 2 procent. Het Chinese technologiebedrijf Tencent verloor 5 procent. De All Ordinaries in Sydney zakte 1,2 procent onder aanvoering van de Australische banken en oliebedrijven. De Kospi in Seoul verloor 0,6 procent.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
7 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
10 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
12 uur geleden