Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië herstellen na onrust rond bezoek Pelosi aan Taiwan

Beurzen Azië herstellen na onrust rond bezoek Pelosi aan Taiwan

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen toonden woensdag wat herstel na de forse verliezen een dag eerder. Beleggers hielden de situatie rond Taiwan scherp in de gaten na de onrust over het bezoek van de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi aan de eilandstaat. China beschouwt Taiwan als een afvallige provincie en wil geen internationale erkenning van het eiland bij de Chinese kust, dat naar volledige onafhankelijkheid streeft.

Beijing sprak van een enorme provocatie door de Amerikanen en reageerde met een golf van militaire oefeningen in de Straat van Taiwan en riep de Amerikaanse ambassadeur in Beijing op het matje. Ook werd een verbod ingesteld op de invoer van verschillende voedingsproducten uit Taiwan.

TSMC won 0,6 procent. Volgens de krant The Washington Post heeft Pelosi woensdag een ontmoeting met Mark Liu, voorzitter van de Taiwanese chipfabrikant. Maandag waarschuwde Liu nog dat als China Taiwan binnenvalt er wereldwijde leveringsproblemen van met name chips ontstaan. Volgens hem kan China de fabrieken van TSMC niet zomaar draaiende houden.

Dienstensector

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent. Een dag eerder verloren de Chinese beurzen nog tot 3 procent door de oplopende spanningen tussen China en de VS over Taiwan. Uit cijfers van marktonderzoeker Caixin bleek daarnaast dat de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in juli is gestegen tot het hoogste niveau sinds april vorig jaar. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat donderdag met kwartaalcijfers komt, steeg bijna 4 procent.

De Nikkei in Tokio won 0,4 procent. Het Japanse winkelconcern Fast Retailing, eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 1,5 procent. De grote techinvesteerder SoftBank klom 0,8 procent. De Kospi in Seoul steeg 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney bleef achter met een min van 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

46 minuten geleden
Duitse kebabketen klaagt over gebruik Krispy Kebab door KFC

BIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.

56 minuten geleden
Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

2 uur geleden
KLM schrapt nog een maand langer vluchten naar Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.

2 uur geleden
Oplichters vragen crypto voor veilige doorvaart Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.

2 uur geleden
AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

3 uur geleden
AB Foods splitst Primark af van voedseltak; beide naar beurs

LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.

3 uur geleden