Beurzen Azië gemengd, weer hoofdrol voor vastgoedsector China
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers zijn duidelijk op zoek naar richting, nu door de hoge inflatie en de ingrepen van centrale banken om die te bestrijden de vrees voor een recessie aan blijft houden. De problemen in de Chinese vastgoedsector blijven beleggers bezighouden. Vastgoedontwikkelaar Shimao verloor in Hongkong ruim 2 procent nadat het een aflossing op een obligatie van 1 miljard dollar had gemist.
Het is niet voor het eerst dat een vastgoedbedrijf in gebreke blijft bij het aflossen van een schuld. De vastgoedmarkt is getroffen door een afkoelende economie en een schuldencrisis die is ontstaan door een overheidsverbod voor bouwers om aanbetalingen te vragen voordat de bouw van een project begint. Projectontwikkelaars in China die in financiële moeilijkheden verkeren, accepteren sinds kort betalingen voor woningen in de vorm van watermeloenen, perziken, knoflook en andere landbouwproducten, schrijven staatsmedia.
De leidende index in Hongkong verloor in de vroege handel nog bijna 2 procent, maar maakte gedurende de sessie een deel van dat verlies goed. De Hang Seng-index noteerde rond 07.00 uur Nederlandse tijd 0,6 procent lager. De index was vrijdag nog gesloten. Op het vasteland van China bleven graadmeters bij de slotstanden van voor het weekend. De beurs in Shanghai noteerde 0,1 procent hoger.
De Zuid-Koreaanse Kospi stond 1,1 procent lager. In Japan noteerde de Nikkei 0,6 procent hoger. Ook in Australië stond een winst op de borden. De All Ordinaries steeg in Sydney 1,1 procent.
Later deze week worden nieuwe resultaten over de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector bekendgemaakt. Ook staan de Zuid-Koreaanse inflatiegegevens op de agenda, net als een aantal rentebesluiten van centrale banken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
8 uur geleden