Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië gemengd, weer hoofdrol voor vastgoedsector China

Beurzen Azië gemengd, weer hoofdrol voor vastgoedsector China

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers zijn duidelijk op zoek naar richting, nu door de hoge inflatie en de ingrepen van centrale banken om die te bestrijden de vrees voor een recessie aan blijft houden. De problemen in de Chinese vastgoedsector blijven beleggers bezighouden. Vastgoedontwikkelaar Shimao verloor in Hongkong ruim 2 procent nadat het een aflossing op een obligatie van 1 miljard dollar had gemist.

Het is niet voor het eerst dat een vastgoedbedrijf in gebreke blijft bij het aflossen van een schuld. De vastgoedmarkt is getroffen door een afkoelende economie en een schuldencrisis die is ontstaan door een overheidsverbod voor bouwers om aanbetalingen te vragen voordat de bouw van een project begint. Projectontwikkelaars in China die in financiële moeilijkheden verkeren, accepteren sinds kort betalingen voor woningen in de vorm van watermeloenen, perziken, knoflook en andere landbouwproducten, schrijven staatsmedia.

De leidende index in Hongkong verloor in de vroege handel nog bijna 2 procent, maar maakte gedurende de sessie een deel van dat verlies goed. De Hang Seng-index noteerde rond 07.00 uur Nederlandse tijd 0,6 procent lager. De index was vrijdag nog gesloten. Op het vasteland van China bleven graadmeters bij de slotstanden van voor het weekend. De beurs in Shanghai noteerde 0,1 procent hoger.

De Zuid-Koreaanse Kospi stond 1,1 procent lager. In Japan noteerde de Nikkei 0,6 procent hoger. Ook in Australië stond een winst op de borden. De All Ordinaries steeg in Sydney 1,1 procent.

Later deze week worden nieuwe resultaten over de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector bekendgemaakt. Ook staan de Zuid-Koreaanse inflatiegegevens op de agenda, net als een aantal rentebesluiten van centrale banken.

Meer uit Financieel

Snapchat groeit in Nederland naar 6 miljoen gebruikers per maand

SANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.

9 minuten geleden
Lagere olie- en gasprijzen nemen hap uit winst Shell

VEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.

19 minuten geleden
Sony verwacht hogere winst door blijvend PlayStation-succes

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony profiteert ervan dat de vraag naar de PlayStation 5-console relatief hoog blijft. Het Japanse entertainmentconcern heeft mede daarom zijn winstverwachting verhoogd.

29 minuten geleden
Identiteitscontrolebedrijf Duna haalt 30 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse identiteitscontrolebedrijf Duna heeft in een nieuwe investeringsronde 30 miljoen euro opgehaald om verder te kunnen groeien. Het fintechbedrijf biedt software waarmee organisaties de identiteit van hun zakelijke klanten kunnen controleren. Duna kreeg in korte tijd klanten als Brand New Day Bank, Bol en de Zweedse SVEA Bank.

32 minuten geleden
Sligro boekt meer winst in 2025 ondanks wegvallen tabaksverkoop

VEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.

37 minuten geleden
Vergelijkingssite: terugleveren stroom levert straks amper wat op

DEN HAAG (ANP) - Het terugleveren van zonnestroom levert met ingang van volgend jaar voor veel huishoudens nauwelijks nog iets op. Vergelijkingssite Energievergelijk.nl heeft uitgerekend dat een doorsnee huishouden met zonnepanelen dat jaarlijks 2500 kilowattuur teruglevert, hieraan straks nog maar een halve euro per maand verdient.

39 minuten geleden
ArcelorMittal rekent op herstel winst in EU na ingrepen Brussel

LUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal is positiever gestemd over de vraag naar staal in Europa na maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen. Een CO2-taks aan de buitengrenzen van de EU en een aangescherpt quotum "herstellen de winstgevendheid" van de grootste staalproducent van Europa, schrijft het concern bij zijn kwartaalcijfers.

1 uur geleden