Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië gemengd na teleurstellend groeidoel China

Beurzen Azië gemengd na teleurstellend groeidoel China

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio lieten vrijdag een gemengd beeld zien. Een tegenvallende groeidoelstelling voor de Chinese economie in 2021 drukte het sentiment. Beleggers verwerkten ook de lagere slotstanden op Wall Street, waar de technologiegraadmeter Nasdaq de jaarwinst zag verdampen. Verder waren de markten in afwachting van het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag wordt vrijgegeven.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,2 procent lager het weekeinde in op 28.864,32 punten. De techbedrijven bleven onder druk staan door de aanhoudende koersdalingen in de Amerikaanse techsector. De chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest verloren tot ruim 2 procent. Techinvesteerder SoftBank daalde 0,5 procent. Toshiba klom daarentegen 6 procent. De Amerikaanse investeerder BlackRock en het Japanse financiële concern Mizuho Financial Group hebben hun belangen in het elektronicabedrijf uitgebreid tot meer dan 5 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai en de Hang Seng-index in Hongkong noteerden tussentijds licht hoger. De Chinese premier Li Keqiang verklaarde bij de opening van het jaarlijkse Chinese Nationale Volkscongres in Peking dat het land mikt op een economische groei van meer dan 6 procent in 2021. Analisten hadden echter gerekend op een groei van ruim 8 procent. China wist in het coronajaar 2020 als enige economische grootmacht te groeien.

De Chinese technologiebedrijven lieten een gemengd beeld zien, ondanks de koersverliezen bij Amerikaanse branchegenoten. Volgens premier Li Keqiang schroeft China de uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling (R&D) in de komende vijf jaar met meer 7 procent per jaar op. De investeringen moeten ervoor zorgen dat China op technologisch gebied minder afhankelijk wordt van het buitenland. Veel Chinese techbedrijven zijn door Washington op een zwarte lijst gezet vanwege te nauwe banden met het Chinese leger. Amerikaanse concerns mogen daardoor geen zaken doen met deze bedrijven.

Meer uit Financieel

Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

9 minuten geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

28 minuten geleden
Trump: China kan nog meer Boeing-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.

43 minuten geleden
FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.

1 uur geleden
IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

3 uur geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

5 uur geleden