Beurzen Azië gemengd na nieuwe coronamaatregelen China
HONGKONG (ANP) - De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De strengere coronamaatregelen in de Chinese hoofdstad Beijing en een lockdown in een groot deel van de Zuid-Chinese metropool Guangzhou zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. De maatregelen volgen op het snel toenemende aantal coronabesmettingen in het land en de eerste sterfgevallen door het virus in maanden. Eerder was er juist nog hoop dat China het strikte zero-Covid-beleid zou laten varen.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,3 procent in de min. Dat is het vijfde verlies op rij. Casinobedrijven met activiteiten in het Aziatische gokparadijs Macau hadden last van de vrees voor striktere lockdowns in China. Zo verloor Wynn Macau dik 3 procent. De Chinese zoekmachine Baidu daalde 1,5 procent voorafgaand aan de resultaten van het internetbedrijf.
De beurs in Shanghai werkte een eerder koersverlies weg en toonde wat herstel door speculatie op meer steunmaatregelen van de overheid voor de economie, die dit jaar zwaar te lijden heeft onder de strenge coronamaatregelen. Zo zouden Chinese banken aangemoedigd worden om meer leningen te verstrekken aan bedrijven. De index klom 0,3 procent.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent hoger. Autofabrikant Toyota en staalmaker Nippon Steel behoorden tot de sterkste stijgers met winsten van 2,5 en 1,9 procent. Shionogi kreeg er 3 procent, na berichten dat de coronapil van de farmaceut mogelijk zal worden goedgekeurd. Beleggers deden het verder rustig aan voorafgaand aan een nationale feestdag in Japan op woensdag. De Kospi in Seoul daalde 0,5 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,6 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.
3 minuten geledenAUSTIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De fabrikant van elektrische voertuigen Tesla heeft zijn zelfrijdende robotaxi, genaamd "Cybercab", gelanceerd in de Amerikaanse staat Texas. Met de Cybercab wil Tesla concurreren met taxibedrijven als Uber en Waymo, een dochterbedrijf van Google-eigenaar Alphabet.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen zijn dit jaar gestegen in juli, maar de stijging is lager dan de afgelopen twee jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huurwoningen zijn in deze maand gemiddeld 4,4 procent in prijs gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
2 uur geledenBRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.
13 uur geleden