Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië gemengd in afwachting Amerikaanse inflatie

Beurzen Azië gemengd in afwachting Amerikaanse inflatie

HONGKONG (ANP) - De Aziatische beurzen lieten dinsdag een gemengd beeld zien, waarbij de koersuitslagen beperkt bleven. Beleggers namen weinig risico in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Een verdere afkoeling van de inflatie in de grootste economie ter wereld zou de Federal Reserve kunnen steunen in de overtuiging dat de rente vanaf nu met kleinere stappen kan worden verhoogd. De Fed begint dinsdag ook aan zijn tweedaagse rentevergadering.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus. Vooral de luchtvaartmaatschappijen en detailhandelsbedrijven in de toeristische sector lieten stevige winsten zien door de verdere versoepeling van de coronamaatregelen voor reizigers naar Hongkong. Zo klommen de luchtvaartmaatschappijen Cathay Pacific en Air China 2,4 en 4 procent. De beurs in Shanghai noteerde een fractie lager door de zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in China vanwege het versoepelen van het strikte coronabeleid.

In Tokio eindigde de Nikkei 0,4 procent hoger in navolging van de stevige koerswinsten op Wall Street. In de chipsector verwerkten beleggers de berichten dat Japan, en ook Nederland, zich in principe achter de strenge regels hebben geschaard die de Verenigde Staten hebben ingesteld voor de export van chips en chipapparatuur naar China. Chiptester Advantest won 0,2 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron verloor 0,1 procent. In Zuid-Korea daalde de Kospi 0,2 procent en de Australische All Ordinaries won 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

56 minuten geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

2 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

3 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

5 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

20 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

23 uur geleden
Eigenaar Daily Mail sluit deal voor overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.

1 dag geleden