Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië gemengd in afwachting Amerikaanse inflatie

Beurzen Azië gemengd in afwachting Amerikaanse inflatie

HONGKONG (ANP) - De Aziatische beurzen lieten dinsdag een gemengd beeld zien, waarbij de koersuitslagen beperkt bleven. Beleggers namen weinig risico in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Een verdere afkoeling van de inflatie in de grootste economie ter wereld zou de Federal Reserve kunnen steunen in de overtuiging dat de rente vanaf nu met kleinere stappen kan worden verhoogd. De Fed begint dinsdag ook aan zijn tweedaagse rentevergadering.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus. Vooral de luchtvaartmaatschappijen en detailhandelsbedrijven in de toeristische sector lieten stevige winsten zien door de verdere versoepeling van de coronamaatregelen voor reizigers naar Hongkong. Zo klommen de luchtvaartmaatschappijen Cathay Pacific en Air China 2,4 en 4 procent. De beurs in Shanghai noteerde een fractie lager door de zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in China vanwege het versoepelen van het strikte coronabeleid.

In Tokio eindigde de Nikkei 0,4 procent hoger in navolging van de stevige koerswinsten op Wall Street. In de chipsector verwerkten beleggers de berichten dat Japan, en ook Nederland, zich in principe achter de strenge regels hebben geschaard die de Verenigde Staten hebben ingesteld voor de export van chips en chipapparatuur naar China. Chiptester Advantest won 0,2 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron verloor 0,1 procent. In Zuid-Korea daalde de Kospi 0,2 procent en de Australische All Ordinaries won 0,3 procent.

Meer uit Financieel

United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

12 minuten geleden
Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

8 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

8 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

8 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

10 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

12 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

12 uur geleden