Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië dalen na signaal Fed op meer renteverhogingen

Beurzen Azië dalen na signaal Fed op meer renteverhogingen

HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen lieten donderdag overwegend verliezen zien. Beleggers verwerkten de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve. Uit de aantekeningen blijkt dat de Amerikaanse centrale bank alles op alles zal zetten om de hoge inflatie de kop in te drukken en de rente met stevige stappen zal blijven verhogen.

De Fed gaf daarbij aan bereid te zijn om de economische groei af te remmen om de inflatie onder controle te krijgen. Eerder streefde de centrale bank naar een neutraal effect van de renteverhogingen op de economie.

De beurs in Shanghai hield het hoofd boven water en noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus. De Chinese premier Li Keqiang waarschuwde dat de uitdagingen voor de Chinese economie momenteel groter zijn dan aan het begin van de coronapandemie in 2020. Economen gaven eerder al aan dat de op een na grootste economie hard wordt getroffen door het strikte coronabeleid van Beijing. De Chinese overheid beloofde daarnaast meer kredieten te verstrekken aan kleinere bedrijven om ze door de crisis te loodsen.

Chipbedrijven

De Kospi in Seoul daalde 0,3 procent. De Zuid-Koreaanse centrale bank verhoogde de rente met een kwart procentpunt tot 1,75 procent om de inflatie in te dammen. Het was het eerste rentebesluit onder de nieuwe gouverneur Rhee Chang-yong en de vijfde renteverhoging sinds afgelopen zomer. De centrale bank verhoogde daarbij de inflatieverwachting voor dit jaar en schroefde de groeiprognose voor de economie terug.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,3 procent lager de dag uit op 26.604,84 punten. De chipbedrijven stonden onder druk na de resultaten van de Amerikaanse chipmaker Nvidia. Het bedrijf kende een solide eerste kwartaal, maar gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. De Japanse maker van chipapparatuur Tokyo Electron en chiptester Advantest zakten tot 3 procent.

In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,6 procent. Webwinkelconcern Alibaba zakte ruim 2 procent voorafgaand aan de resultaten van het bedrijf die later op de dag naar buiten komen. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,5 procent. Qantas steeg dik 1 procent. De Australische luchtvaartmaatschappij kondigde aan de ticketprijzen te verhogen en minder vluchten uit te voeren vanwege de hoge brandstofprijzen.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

7 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

8 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

8 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

9 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

9 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

10 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

12 uur geleden