Beursweek met veel kwartaalcijfers en ECB-vergadering
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen de borst natmaken voor een beursweek met zeer veel bedrijfsresultaten, macro-economische cijfers en een beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB). Daarnaast worden op de financiële markten nog steeds de politieke ontwikkelingen in Washington rond een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie gevolgd, net als het almaar verder stijgende aantal coronabesmettingen in de wereld.
In Amsterdam staan deze week kwartaalresultaten op de rol van onder meer chiptoeleverancier ASMI, telecombedrijf KPN, bierbrouwer Heineken, olie- en gasconcern Shell, biotechnoloog Pharming, luchtvaartconcern Air France-KLM, fitnessketen Basic-Fit, betalingsdienstverlener Adyen, informatieleverancier Wolters Kluwer, ingenieurs- en adviesbureau Arcadis en optiekonderneming GrandVision.
Elders in Europa is de agenda ook bomvol, met cijferberichten van onder meer de oliebedrijven BP en Total, de grote banken HSBC, Credit Suisse en Deutsche Bank, chemiegigant BASF, brouwers AB InBev en Carlsberg, vliegtuigbouwer Airbus, softwareproducent SAP, de farmaceuten Sanofi en Novartis en automaker Volkswagen.
Boeing
In de Verenigde Staten gaat het om grote namen als bijvoorbeeld vliegtuigproducent Boeing, farmacieconcern Pfizer, softwarebedrijf Microsoft, industrieconglomeraat General Electric (GE), automaker Ford Motor, machinebouwer Caterpillar, biotechnoloog Gilead Sciences, motorfietsenfabrikant Harley-Davidson, koffieketen Starbucks, levensmiddelenfabrikant Kraft Heinz en de olieconcerns ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron. Vooral donderdag nabeurs gaat het echt knallen op Wall Street met resultaten van Amazon, Apple, Twitter en Google-moeder Alphabet.
Aan het macro-economische front worden gegevens gemeld over onder meer het ondernemersvertrouwen, de werkloosheid en de winkelverkopen in Duitsland. Ook komen er voorlopige ramingen over de groei van de Franse en Duitse economie en die van de eurozone in het derde kwartaal. Op Europees niveau wordt verder informatie gepubliceerd over de inflatie en werkloosheid. Uit de VS komt data over bijvoorbeeld het consumentenvertrouwen, de woningmarkt en de economische groei in de afgelopen periode.
Beleidsvergadering ECB
De ECB houdt donderdag zijn beleidsvergadering. Naar verwachting zal het monetaire beleid niet worden gewijzigd, maar ECB-president Christine Lagarde kan wel hinten op nieuwe stimuleringsmaatregelen in december om de economie van de eurozone door de coronacrisis te loodsen.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot vrijdag vrijwel onveranderd op 554,34 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 827,41 punten. Frankfurt, Londen en Parijs dikten tot 1,3 procent aan. De beurzen in New York lieten vrijdag kleine uitslagen zien. Overigens gaan de markten op Wall Street deze week een uur eerder open en dicht dan normaal vanwege het ingaan van de wintertijd in Europa. Volgend weekeinde gaat ook in de VS de wintertijd in.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
6 uur geleden