Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met veel kwartaalcijfers en ECB-vergadering

Beursweek met veel kwartaalcijfers en ECB-vergadering

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen de borst natmaken voor een beursweek met zeer veel bedrijfsresultaten, macro-economische cijfers en een beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB). Daarnaast worden op de financiële markten nog steeds de politieke ontwikkelingen in Washington rond een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie gevolgd, net als het almaar verder stijgende aantal coronabesmettingen in de wereld.

In Amsterdam staan deze week kwartaalresultaten op de rol van onder meer chiptoeleverancier ASMI, telecombedrijf KPN, bierbrouwer Heineken, olie- en gasconcern Shell, biotechnoloog Pharming, luchtvaartconcern Air France-KLM, fitnessketen Basic-Fit, betalingsdienstverlener Adyen, informatieleverancier Wolters Kluwer, ingenieurs- en adviesbureau Arcadis en optiekonderneming GrandVision.

Elders in Europa is de agenda ook bomvol, met cijferberichten van onder meer de oliebedrijven BP en Total, de grote banken HSBC, Credit Suisse en Deutsche Bank, chemiegigant BASF, brouwers AB InBev en Carlsberg, vliegtuigbouwer Airbus, softwareproducent SAP, de farmaceuten Sanofi en Novartis en automaker Volkswagen.

Boeing

In de Verenigde Staten gaat het om grote namen als bijvoorbeeld vliegtuigproducent Boeing, farmacieconcern Pfizer, softwarebedrijf Microsoft, industrieconglomeraat General Electric (GE), automaker Ford Motor, machinebouwer Caterpillar, biotechnoloog Gilead Sciences, motorfietsenfabrikant Harley-Davidson, koffieketen Starbucks, levensmiddelenfabrikant Kraft Heinz en de olieconcerns ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron. Vooral donderdag nabeurs gaat het echt knallen op Wall Street met resultaten van Amazon, Apple, Twitter en Google-moeder Alphabet.

Aan het macro-economische front worden gegevens gemeld over onder meer het ondernemersvertrouwen, de werkloosheid en de winkelverkopen in Duitsland. Ook komen er voorlopige ramingen over de groei van de Franse en Duitse economie en die van de eurozone in het derde kwartaal. Op Europees niveau wordt verder informatie gepubliceerd over de inflatie en werkloosheid. Uit de VS komt data over bijvoorbeeld het consumentenvertrouwen, de woningmarkt en de economische groei in de afgelopen periode.

Beleidsvergadering ECB

De ECB houdt donderdag zijn beleidsvergadering. Naar verwachting zal het monetaire beleid niet worden gewijzigd, maar ECB-president Christine Lagarde kan wel hinten op nieuwe stimuleringsmaatregelen in december om de economie van de eurozone door de coronacrisis te loodsen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot vrijdag vrijwel onveranderd op 554,34 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 827,41 punten. Frankfurt, Londen en Parijs dikten tot 1,3 procent aan. De beurzen in New York lieten vrijdag kleine uitslagen zien. Overigens gaan de markten op Wall Street deze week een uur eerder open en dicht dan normaal vanwege het ingaan van de wintertijd in Europa. Volgend weekeinde gaat ook in de VS de wintertijd in.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

3 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

4 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

5 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

5 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

6 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

6 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

8 uur geleden