Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met veel kwartaalcijfers en ECB-vergadering

Beursweek met veel kwartaalcijfers en ECB-vergadering

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen de borst natmaken voor een beursweek met zeer veel bedrijfsresultaten, macro-economische cijfers en een beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB). Daarnaast worden op de financiële markten nog steeds de politieke ontwikkelingen in Washington rond een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie gevolgd, net als het almaar verder stijgende aantal coronabesmettingen in de wereld.

In Amsterdam staan deze week kwartaalresultaten op de rol van onder meer chiptoeleverancier ASMI, telecombedrijf KPN, bierbrouwer Heineken, olie- en gasconcern Shell, biotechnoloog Pharming, luchtvaartconcern Air France-KLM, fitnessketen Basic-Fit, betalingsdienstverlener Adyen, informatieleverancier Wolters Kluwer, ingenieurs- en adviesbureau Arcadis en optiekonderneming GrandVision.

Elders in Europa is de agenda ook bomvol, met cijferberichten van onder meer de oliebedrijven BP en Total, de grote banken HSBC, Credit Suisse en Deutsche Bank, chemiegigant BASF, brouwers AB InBev en Carlsberg, vliegtuigbouwer Airbus, softwareproducent SAP, de farmaceuten Sanofi en Novartis en automaker Volkswagen.

Boeing

In de Verenigde Staten gaat het om grote namen als bijvoorbeeld vliegtuigproducent Boeing, farmacieconcern Pfizer, softwarebedrijf Microsoft, industrieconglomeraat General Electric (GE), automaker Ford Motor, machinebouwer Caterpillar, biotechnoloog Gilead Sciences, motorfietsenfabrikant Harley-Davidson, koffieketen Starbucks, levensmiddelenfabrikant Kraft Heinz en de olieconcerns ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron. Vooral donderdag nabeurs gaat het echt knallen op Wall Street met resultaten van Amazon, Apple, Twitter en Google-moeder Alphabet.

Aan het macro-economische front worden gegevens gemeld over onder meer het ondernemersvertrouwen, de werkloosheid en de winkelverkopen in Duitsland. Ook komen er voorlopige ramingen over de groei van de Franse en Duitse economie en die van de eurozone in het derde kwartaal. Op Europees niveau wordt verder informatie gepubliceerd over de inflatie en werkloosheid. Uit de VS komt data over bijvoorbeeld het consumentenvertrouwen, de woningmarkt en de economische groei in de afgelopen periode.

Beleidsvergadering ECB

De ECB houdt donderdag zijn beleidsvergadering. Naar verwachting zal het monetaire beleid niet worden gewijzigd, maar ECB-president Christine Lagarde kan wel hinten op nieuwe stimuleringsmaatregelen in december om de economie van de eurozone door de coronacrisis te loodsen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot vrijdag vrijwel onveranderd op 554,34 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 827,41 punten. Frankfurt, Londen en Parijs dikten tot 1,3 procent aan. De beurzen in New York lieten vrijdag kleine uitslagen zien. Overigens gaan de markten op Wall Street deze week een uur eerder open en dicht dan normaal vanwege het ingaan van de wintertijd in Europa. Volgend weekeinde gaat ook in de VS de wintertijd in.

Meer uit Financieel

Werkloosheid in Nederland stijgt licht naar 4,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.

24 minuten geleden
Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

8 uur geleden
Wall Street flink lager na Fed-besluit en fikse olieprijsstijging

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.

9 uur geleden
Bewindvoerders werken aan voortzetting onlinewoonwinkel Fonq

UTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.

9 uur geleden
Qatar meldt grote schade aan gasinstallatie na aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.

10 uur geleden
Federal Reserve houdt vast aan renteprognose ondanks Iranoorlog

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.

11 uur geleden
Jumbo doet vlees weer in de aanbieding na stop van twee jaar

VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.

13 uur geleden