Beursweek met rentebesluit ECB en cijfers banken en inflatie VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers gaat komende beursweek onder meer uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook komen er Amerikaanse inflatiecijfers en resultaten van grote Amerikaanse banken over het eerste kwartaal van dit jaar. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street geopend.
De ECB zal bij de beleidsvergadering op donderdag vrijwel zeker de rente opnieuw ongewijzigd laten op het huidige recordniveau. Bij de vergadering in maart verklaarde ECB-president Christine Lagarde nog dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie in de eurozone voldoende is afgekoeld voordat de rente kan worden verlaagd. "We zullen in april al iets meer weten, maar nog veel meer in juni", zei Lagarde toen in een toelichting.
Op de financiële markten is de laatste tijd twijfel ontstaan over het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Vrijdag kwam nog een veel beter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten. De Fed heeft bij een sterke arbeidsmarkt meer ruimte om de rente langer op een hoog niveau te houden.
Amerikaanse inflatie
Daarom zal woensdag ook nauwlettend worden gekeken naar cijfers over de Amerikaanse inflatie in maart. Bij een tegenvallend cijfer kan de Fed geneigd zijn langer te wachten met een verlaging van de rente. Er komen die dag ook nog notulen van de meest recente vergadering van de centrale bank. Mogelijk kan daaruit wat meer duidelijkheid komen over het beleid.
Vrijdag komen de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo met resultaten over de eerste drie maanden naar buiten. Banken profiteren van een hoge rente. Andere grote bedrijven op Wall Street die cijfers melden zijn luchtvaartconcern Delta Air Lines en 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock.
Ahold Delhaize
Verder houden onder meer supermarktconcern Ahold Delhaize, bouwbedrijf BAM, laadpalenmaker Alfen en veevoederproducent ForFarmers nog jaarvergaderingen deze week. De toeleverancier aan apotheken Fagron publiceert cijfers.
De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag 0,4 procent lager op 880,63 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 1,3 procent. Op Wall Street gingen de hoofdgraadmeters juist tot 1,2 procent omhoog. Daarmee was in New York duidelijk herstel te zien van de forse verliesbeurt een dag eerder. Over de gehele week was wel sprake van verliezen voor de Amerikaanse beurzen door de rentetwijfels.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan steeds vaker naar kopers van buiten de gemeente. Dat meldt het Kadaster, dat cijfers uit 2019 en 2024 met elkaar heeft vergeleken. Vooral in grote steden komen relatief veel kopers van verder weg.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nederland moet meer investeren in duurzame energie, een schone maakindustrie en toekomstig verdienvermogen. Met die oproep zijn honderd topbestuurders uit het bedrijfsleven dinsdag gekomen, onder wie KPN-topman Joost Farwerck, Zeeman-directeur Erik-Jan Mares en Ruud Joosten, de baas van bouwconcern BAM. Ook Peer Swinkels van het moederbedrijf van bierbrouwer Bavaria en Maite Zubiaurre, de topvrouw van webwinkel bol, onderschrijven de oproep.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.
12 uur geleden