Beursweek met kwartaalcijfers PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een week tegemoet met kwartaalresultaten van bedrijven als PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO. Verder blijven de chipfondsen op het Damrak in de belangstelling staan na de zware koersverliezen op vrijdag na de bekendmaking van tegenvallende resultaten en massaontslag door het grote Amerikaanse chipconcern Intel.
PostNL brengt maandagochtend resultaten naar buiten. Daarbij zal worden gelet op de hoeveelheid pakketjes en brieven die door PostNL is verwerkt. Het bedrijf kampt al langer met dalende volumes bij brieven. In mei besloot PostNL daarom de postzegelprijs voor de tweede keer dit jaar te verhogen. Ook pleit PostNL voor een aanpassing van de postwet, zodat brieven minder vaak bezorgd hoeven te worden.
Op woensdag staan dan cijfers op de rol van ABN AMRO en Ahold Delhaize. Bij ABN AMRO zal worden gekeken naar de impact van de rente-inkomsten op de winstgevendheid. Eerder bleek bij ING dat die inkomsten zijn gedaald. Vorige week maakte ABN AMRO nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie hem opvolgt.
Reorganisatie
Bij Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn, bol en Gall & Gall, gaat de aandacht van beleggers onder meer uit naar de verkoopvolumes en de prijzen. In het eerste kwartaal daalde de winst van het supermarktconcern nog door kosten voor een reorganisatie in Belgiƫ.
Andere bedrijven in Amsterdam die de boeken openen zijn speciaalchemieconcern Corbion, veevoerproducent ForFarmers en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore.
Intel
Uit het buitenland komen er nog resultaten van bijvoorbeeld chipbedrijf Infineon, uitzender Adecco, webwinkel Zalando, farmacie- en chemiebedrijf Bayer, farmaceut Novo Nordisk en industrieconcern Siemens. Ook taxidienst en maaltijdbezorger Uber en entertainmentconcern Walt Disney publiceren resultaten.
De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag met een verlies van meer dan 3 procent op 878,91 punten. Naast de fikse koersdalingen voor de chipfondsen ASML, ASMI en Besi stond het algemene sentiment onder druk na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten, wat de zorgen over een afkoelende Amerikaanse economie aanwakkerde. Op de beurzen elders in Europa en op Wall Street stonden ook flinke minnen op de borden. Intel ging meer dan 26 procent onderuit in New York.
Meer uit Financieel
SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiƫren er al maanden over.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
5 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
5 uur geleden