Beursweek met kwartaalcijfers PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een week tegemoet met kwartaalresultaten van bedrijven als PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO. Verder blijven de chipfondsen op het Damrak in de belangstelling staan na de zware koersverliezen op vrijdag na de bekendmaking van tegenvallende resultaten en massaontslag door het grote Amerikaanse chipconcern Intel.
PostNL brengt maandagochtend resultaten naar buiten. Daarbij zal worden gelet op de hoeveelheid pakketjes en brieven die door PostNL is verwerkt. Het bedrijf kampt al langer met dalende volumes bij brieven. In mei besloot PostNL daarom de postzegelprijs voor de tweede keer dit jaar te verhogen. Ook pleit PostNL voor een aanpassing van de postwet, zodat brieven minder vaak bezorgd hoeven te worden.
Op woensdag staan dan cijfers op de rol van ABN AMRO en Ahold Delhaize. Bij ABN AMRO zal worden gekeken naar de impact van de rente-inkomsten op de winstgevendheid. Eerder bleek bij ING dat die inkomsten zijn gedaald. Vorige week maakte ABN AMRO nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie hem opvolgt.
Reorganisatie
Bij Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn, bol en Gall & Gall, gaat de aandacht van beleggers onder meer uit naar de verkoopvolumes en de prijzen. In het eerste kwartaal daalde de winst van het supermarktconcern nog door kosten voor een reorganisatie in Belgiƫ.
Andere bedrijven in Amsterdam die de boeken openen zijn speciaalchemieconcern Corbion, veevoerproducent ForFarmers en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore.
Intel
Uit het buitenland komen er nog resultaten van bijvoorbeeld chipbedrijf Infineon, uitzender Adecco, webwinkel Zalando, farmacie- en chemiebedrijf Bayer, farmaceut Novo Nordisk en industrieconcern Siemens. Ook taxidienst en maaltijdbezorger Uber en entertainmentconcern Walt Disney publiceren resultaten.
De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag met een verlies van meer dan 3 procent op 878,91 punten. Naast de fikse koersdalingen voor de chipfondsen ASML, ASMI en Besi stond het algemene sentiment onder druk na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten, wat de zorgen over een afkoelende Amerikaanse economie aanwakkerde. Op de beurzen elders in Europa en op Wall Street stonden ook flinke minnen op de borden. Intel ging meer dan 26 procent onderuit in New York.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
18 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
10 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
14 uur geleden