Beursweek met kwartaalcijfers PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een week tegemoet met kwartaalresultaten van bedrijven als PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO. Verder blijven de chipfondsen op het Damrak in de belangstelling staan na de zware koersverliezen op vrijdag na de bekendmaking van tegenvallende resultaten en massaontslag door het grote Amerikaanse chipconcern Intel.
PostNL brengt maandagochtend resultaten naar buiten. Daarbij zal worden gelet op de hoeveelheid pakketjes en brieven die door PostNL is verwerkt. Het bedrijf kampt al langer met dalende volumes bij brieven. In mei besloot PostNL daarom de postzegelprijs voor de tweede keer dit jaar te verhogen. Ook pleit PostNL voor een aanpassing van de postwet, zodat brieven minder vaak bezorgd hoeven te worden.
Op woensdag staan dan cijfers op de rol van ABN AMRO en Ahold Delhaize. Bij ABN AMRO zal worden gekeken naar de impact van de rente-inkomsten op de winstgevendheid. Eerder bleek bij ING dat die inkomsten zijn gedaald. Vorige week maakte ABN AMRO nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie hem opvolgt.
Reorganisatie
Bij Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn, bol en Gall & Gall, gaat de aandacht van beleggers onder meer uit naar de verkoopvolumes en de prijzen. In het eerste kwartaal daalde de winst van het supermarktconcern nog door kosten voor een reorganisatie in België.
Andere bedrijven in Amsterdam die de boeken openen zijn speciaalchemieconcern Corbion, veevoerproducent ForFarmers en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore.
Intel
Uit het buitenland komen er nog resultaten van bijvoorbeeld chipbedrijf Infineon, uitzender Adecco, webwinkel Zalando, farmacie- en chemiebedrijf Bayer, farmaceut Novo Nordisk en industrieconcern Siemens. Ook taxidienst en maaltijdbezorger Uber en entertainmentconcern Walt Disney publiceren resultaten.
De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag met een verlies van meer dan 3 procent op 878,91 punten. Naast de fikse koersdalingen voor de chipfondsen ASML, ASMI en Besi stond het algemene sentiment onder druk na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten, wat de zorgen over een afkoelende Amerikaanse economie aanwakkerde. Op de beurzen elders in Europa en op Wall Street stonden ook flinke minnen op de borden. Intel ging meer dan 26 procent onderuit in New York.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
7 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
20 uur geleden