Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met kwartaalcijfers PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO

Beursweek met kwartaalcijfers PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een week tegemoet met kwartaalresultaten van bedrijven als PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO. Verder blijven de chipfondsen op het Damrak in de belangstelling staan na de zware koersverliezen op vrijdag na de bekendmaking van tegenvallende resultaten en massaontslag door het grote Amerikaanse chipconcern Intel.

PostNL brengt maandagochtend resultaten naar buiten. Daarbij zal worden gelet op de hoeveelheid pakketjes en brieven die door PostNL is verwerkt. Het bedrijf kampt al langer met dalende volumes bij brieven. In mei besloot PostNL daarom de postzegelprijs voor de tweede keer dit jaar te verhogen. Ook pleit PostNL voor een aanpassing van de postwet, zodat brieven minder vaak bezorgd hoeven te worden.

Op woensdag staan dan cijfers op de rol van ABN AMRO en Ahold Delhaize. Bij ABN AMRO zal worden gekeken naar de impact van de rente-inkomsten op de winstgevendheid. Eerder bleek bij ING dat die inkomsten zijn gedaald. Vorige week maakte ABN AMRO nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie hem opvolgt.

Reorganisatie

Bij Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn, bol en Gall & Gall, gaat de aandacht van beleggers onder meer uit naar de verkoopvolumes en de prijzen. In het eerste kwartaal daalde de winst van het supermarktconcern nog door kosten voor een reorganisatie in België.

Andere bedrijven in Amsterdam die de boeken openen zijn speciaalchemieconcern Corbion, veevoerproducent ForFarmers en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore.

Intel

Uit het buitenland komen er nog resultaten van bijvoorbeeld chipbedrijf Infineon, uitzender Adecco, webwinkel Zalando, farmacie- en chemiebedrijf Bayer, farmaceut Novo Nordisk en industrieconcern Siemens. Ook taxidienst en maaltijdbezorger Uber en entertainmentconcern Walt Disney publiceren resultaten.

De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag met een verlies van meer dan 3 procent op 878,91 punten. Naast de fikse koersdalingen voor de chipfondsen ASML, ASMI en Besi stond het algemene sentiment onder druk na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten, wat de zorgen over een afkoelende Amerikaanse economie aanwakkerde. Op de beurzen elders in Europa en op Wall Street stonden ook flinke minnen op de borden. Intel ging meer dan 26 procent onderuit in New York.

Meer uit Financieel

Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

6 uur geleden
Wall Street flink lager na Fed-besluit en fikse olieprijsstijging

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.

7 uur geleden
Bewindvoerders werken aan voortzetting onlinewoonwinkel Fonq

UTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.

7 uur geleden
Qatar meldt grote schade aan gasinstallatie na aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.

8 uur geleden
Federal Reserve houdt vast aan renteprognose ondanks Iranoorlog

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.

9 uur geleden
Jumbo doet vlees weer in de aanbieding na stop van twee jaar

VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.

11 uur geleden
Verliezen op beurzen, olieprijzen almaar verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.

11 uur geleden