Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met kwartaalcijfers PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO

Beursweek met kwartaalcijfers PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaan een week tegemoet met kwartaalresultaten van bedrijven als PostNL, Ahold Delhaize en ABN AMRO. Verder blijven de chipfondsen op het Damrak in de belangstelling staan na de zware koersverliezen op vrijdag na de bekendmaking van tegenvallende resultaten en massaontslag door het grote Amerikaanse chipconcern Intel.

PostNL brengt maandagochtend resultaten naar buiten. Daarbij zal worden gelet op de hoeveelheid pakketjes en brieven die door PostNL is verwerkt. Het bedrijf kampt al langer met dalende volumes bij brieven. In mei besloot PostNL daarom de postzegelprijs voor de tweede keer dit jaar te verhogen. Ook pleit PostNL voor een aanpassing van de postwet, zodat brieven minder vaak bezorgd hoeven te worden.

Op woensdag staan dan cijfers op de rol van ABN AMRO en Ahold Delhaize. Bij ABN AMRO zal worden gekeken naar de impact van de rente-inkomsten op de winstgevendheid. Eerder bleek bij ING dat die inkomsten zijn gedaald. Vorige week maakte ABN AMRO nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie hem opvolgt.

Reorganisatie

Bij Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn, bol en Gall & Gall, gaat de aandacht van beleggers onder meer uit naar de verkoopvolumes en de prijzen. In het eerste kwartaal daalde de winst van het supermarktconcern nog door kosten voor een reorganisatie in België.

Andere bedrijven in Amsterdam die de boeken openen zijn speciaalchemieconcern Corbion, veevoerproducent ForFarmers en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore.

Intel

Uit het buitenland komen er nog resultaten van bijvoorbeeld chipbedrijf Infineon, uitzender Adecco, webwinkel Zalando, farmacie- en chemiebedrijf Bayer, farmaceut Novo Nordisk en industrieconcern Siemens. Ook taxidienst en maaltijdbezorger Uber en entertainmentconcern Walt Disney publiceren resultaten.

De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag met een verlies van meer dan 3 procent op 878,91 punten. Naast de fikse koersdalingen voor de chipfondsen ASML, ASMI en Besi stond het algemene sentiment onder druk na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten, wat de zorgen over een afkoelende Amerikaanse economie aanwakkerde. Op de beurzen elders in Europa en op Wall Street stonden ook flinke minnen op de borden. Intel ging meer dan 26 procent onderuit in New York.

Meer uit Financieel

Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

30 minuten geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

33 minuten geleden
Studie: bijna 300 miljard euro nodig om kopertekort te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.

1 uur geleden
Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

2 uur geleden
Exportwaarde Nederlandse bloemen en planten dit jaar gedaald

ZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.

2 uur geleden
Wall Street begint overwegend lager door verliezen in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.

2 uur geleden
Franse regering: renteloze lening voor getroffen winkeliers

PARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.

3 uur geleden