Beursweek met inflatiecijfers eurozone en banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers zal komende beursweek onder meer uitgaan naar nieuwe cijfers over de inflatie in de eurozone en het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve. Als de banenmarkt sterker dan verwacht afkoelt kan de Fed het kalmer aan gaan doen met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie.
Het banenrapport wordt vrijdag gepubliceerd. Eerder in de week komt er al een cijfer over de werkgelegenheid in de Verenigde Staten van loonstrookverwerker ADP. Daarnaast zijn er gegevens over onder meer de consumentenbestedingen en het vertrouwen van Amerikanen in de economie. Verder publiceert de Fed zijn zogeheten Beige Book. In dat rapport wordt een stand van zaken over de Amerikaanse economie gemeld. Er wordt gespeculeerd dat de Fed bij de komende beleidsvergadering de rente minder agressief zal verhogen.
Het Europese statistiekbureau Eurostat komt woensdag met cijfers over de inflatie in november. In oktober steeg de inflatie in het eurogebied naar het nieuwe record van 10,6 procent, gestuwd door de hoge prijzen voor energie en levensmiddelen. De Europese Centrale Bank (ECB) is ook bezig de rente te verhogen om de inflatie onder controle te krijgen.
Inflatie
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) brengt een cijfer naar buiten over de Nederlandse inflatie volgens de Europese meetmethode. In oktober kwam de Nederlandse inflatie volgens die methode uit op 16,8 procent op jaarbasis. Het CBS meldt deze week ook informatie over bijvoorbeeld de detailhandel, producentenprijzen en het producentenvertrouwen.
Verder worden door marktonderzoekers nog gegevens naar buiten gebracht over de industriële bedrijvigheid in onder meer Nederland, de eurozone en de VS. Daaruit kan worden opgemaakt in hoeverre de industrie last blijft houden van de hoge energieprijzen, toeleveringsproblemen en de afzwakkende economie.
Cijfers easyJet
Aan het bedrijvenfront is het vrij rustig. Bierbrouwer Heineken organiseert donderdag en vrijdag bijeenkomsten voor beleggers. De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet komt met resultaten over het afgelopen boekjaar.
De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag een fractie hoger op 722,93 punten. Elders in Europa waren kleine plussen te zien. Op Wall Street werd op vrijdag, Black Friday, slechts een halve dag gehandeld. De aandelenbeurzen in New York lieten een wisselend beeld zien.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.
57 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma ging dinsdag flink omhoog op de beurs in Frankfurt. Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in het Duitse sportmerk. De grootste Chinese fabrikant van sportkleding wordt daarmee de grootste aandeelhouder van Puma. Anta koopt de aandelen Puma van de Franse miljardairsfamilie Pinault voor 35 euro per stuk. De verkoopprijs ligt ruim boven de slotkoers van Puma op maandag. Het aandeel Puma steeg 5,5 procent.
2 uur geledenEMDEN (ANP/DPA) - Een autotransportschip is stuurloos op de Noordzee ten noorden van het Nederlandse Waddeneiland Rottumerplaat. Het schip was maandagavond vertrokken vanuit het Duitse Emden, een haven vlakbij de Nederlandse grens, maar er brak brand uit aan boord. De brand in de machinekamer is inmiddels geblust, meldt het Duitse Centrale Commando voor Maritieme Noodsituaties (CCME).
2 uur geleden