Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met inflatiecijfers eurozone en banenrapport VS

Beursweek met inflatiecijfers eurozone en banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers zal komende beursweek onder meer uitgaan naar nieuwe cijfers over de inflatie in de eurozone en het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve. Als de banenmarkt sterker dan verwacht afkoelt kan de Fed het kalmer aan gaan doen met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie.

Het banenrapport wordt vrijdag gepubliceerd. Eerder in de week komt er al een cijfer over de werkgelegenheid in de Verenigde Staten van loonstrookverwerker ADP. Daarnaast zijn er gegevens over onder meer de consumentenbestedingen en het vertrouwen van Amerikanen in de economie. Verder publiceert de Fed zijn zogeheten Beige Book. In dat rapport wordt een stand van zaken over de Amerikaanse economie gemeld. Er wordt gespeculeerd dat de Fed bij de komende beleidsvergadering de rente minder agressief zal verhogen.

Het Europese statistiekbureau Eurostat komt woensdag met cijfers over de inflatie in november. In oktober steeg de inflatie in het eurogebied naar het nieuwe record van 10,6 procent, gestuwd door de hoge prijzen voor energie en levensmiddelen. De Europese Centrale Bank (ECB) is ook bezig de rente te verhogen om de inflatie onder controle te krijgen.

Inflatie

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) brengt een cijfer naar buiten over de Nederlandse inflatie volgens de Europese meetmethode. In oktober kwam de Nederlandse inflatie volgens die methode uit op 16,8 procent op jaarbasis. Het CBS meldt deze week ook informatie over bijvoorbeeld de detailhandel, producentenprijzen en het producentenvertrouwen.

Verder worden door marktonderzoekers nog gegevens naar buiten gebracht over de industriële bedrijvigheid in onder meer Nederland, de eurozone en de VS. Daaruit kan worden opgemaakt in hoeverre de industrie last blijft houden van de hoge energieprijzen, toeleveringsproblemen en de afzwakkende economie.

Cijfers easyJet

Aan het bedrijvenfront is het vrij rustig. Bierbrouwer Heineken organiseert donderdag en vrijdag bijeenkomsten voor beleggers. De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet komt met resultaten over het afgelopen boekjaar.

De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag een fractie hoger op 722,93 punten. Elders in Europa waren kleine plussen te zien. Op Wall Street werd op vrijdag, Black Friday, slechts een halve dag gehandeld. De aandelenbeurzen in New York lieten een wisselend beeld zien.

Meer uit Financieel

Basic-Fit kreeg er meer dan half miljoen leden bij in 2025

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.

15 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

30 minuten geleden
Kwartaalwinst Ryanair krijgt knauw door grote Italiaanse boete

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.

1 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

1 uur geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

1 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

8 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

19 uur geleden