Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met cijfers grote Amerikaanse banken en inflatie VS

Beursweek met cijfers grote Amerikaanse banken en inflatie VS

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken komende beursweek onder meer naar de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken. Het cijferseizoen op Wall Street gaat daarmee echt van start. Ook is er aandacht voor een cijfer over de inflatie in de Verenigde Staten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

Grote banken als JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo geven inzicht in de prestaties over het afgelopen kwartaal en het gehele jaar. Ook 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock opent de boeken. Beleggers zijn daarbij ook gespitst op de verwachtingen voor het nieuwe jaar.

Woensdag wordt het cijfer over de Amerikaanse inflatie in december naar buiten gebracht. Vrijdag kwam nog een beter dan verwacht banenrapport van de Amerikaanse overheid. Bij een sterke arbeidsmarkt heeft de Fed meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente. De centrale bank neemt eind deze maand een nieuw rentebesluit, na de verlaging in december. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed de rente dan onveranderd laat.

Nieuw rentebesluit

Ook staan er veel andere macro-economische gegevens op de agenda, waaronder over de Amerikaanse winkelverkopen en industriële productie. In de eurozone staan definitieve inflatiecijfers voor december op de rol, net als informatie over de industrie. Uit Duitsland en China worden nog cijfers over de economische groei in 2024 gemeld. Naar verwachting is de Duitse economie, de grootste van Europa, vorig jaar opnieuw gekrompen.

Verder worden de notulen van de beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) in december gepubliceerd. De ECB verlaagde toen opnieuw de rente in het eurogebied met een kwart procentpunt. De ECB neemt eind deze maand eveneens een nieuw rentebesluit. ECB-president Christine Lagarde heeft gezegd dit jaar meer renteverlagingen te verwachten om zo de economie te stimuleren.

Olie

Tenslotte publiceren oliekartel OPEC en energiebureau IEA nog hun maandelijkse rapporten over de oliemarkt.

De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag 0,6 procent lager op 890,30 punten. Op Wall Street waren minnen tot 1,6 procent te zien door onzekerheid over het rentebeleid van de Fed na het beter dan verwachte banenrapport.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt weer door zorgen over Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.

4 minuten geleden
Overname About You stuwt cijfers webwinkel Zalando

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.

1 uur geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

9 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

10 uur geleden