Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met cijfers grote Amerikaanse banken en inflatie VS

Beursweek met cijfers grote Amerikaanse banken en inflatie VS

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken komende beursweek onder meer naar de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken. Het cijferseizoen op Wall Street gaat daarmee echt van start. Ook is er aandacht voor een cijfer over de inflatie in de Verenigde Staten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

Grote banken als JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo geven inzicht in de prestaties over het afgelopen kwartaal en het gehele jaar. Ook 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock opent de boeken. Beleggers zijn daarbij ook gespitst op de verwachtingen voor het nieuwe jaar.

Woensdag wordt het cijfer over de Amerikaanse inflatie in december naar buiten gebracht. Vrijdag kwam nog een beter dan verwacht banenrapport van de Amerikaanse overheid. Bij een sterke arbeidsmarkt heeft de Fed meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente. De centrale bank neemt eind deze maand een nieuw rentebesluit, na de verlaging in december. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed de rente dan onveranderd laat.

Nieuw rentebesluit

Ook staan er veel andere macro-economische gegevens op de agenda, waaronder over de Amerikaanse winkelverkopen en industriële productie. In de eurozone staan definitieve inflatiecijfers voor december op de rol, net als informatie over de industrie. Uit Duitsland en China worden nog cijfers over de economische groei in 2024 gemeld. Naar verwachting is de Duitse economie, de grootste van Europa, vorig jaar opnieuw gekrompen.

Verder worden de notulen van de beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) in december gepubliceerd. De ECB verlaagde toen opnieuw de rente in het eurogebied met een kwart procentpunt. De ECB neemt eind deze maand eveneens een nieuw rentebesluit. ECB-president Christine Lagarde heeft gezegd dit jaar meer renteverlagingen te verwachten om zo de economie te stimuleren.

Olie

Tenslotte publiceren oliekartel OPEC en energiebureau IEA nog hun maandelijkse rapporten over de oliemarkt.

De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag 0,6 procent lager op 890,30 punten. Op Wall Street waren minnen tot 1,6 procent te zien door onzekerheid over het rentebeleid van de Fed na het beter dan verwachte banenrapport.

Meer uit Financieel

IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

14 minuten geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

49 minuten geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

2 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

5 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

6 uur geleden