
Beursweek met bedrijfsresultaten en banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam krijgen deze week weer een reeks bedrijfsresultaten voorgeschoteld, onder meer van bierbrouwer Heineken, speciaalchemiebedrijf DSM, maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en financieel concern ING. Daarnaast komt vrijdag het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten.
Heineken opent maandag de boeken op Beursplein 5 over de afgelopen periode. Op dinsdag volgen dan DSM, kunstmestproducent OCI en automatiseerder Ordina. Just Eat Takeaway staat voor woensdag op de rol, samen met Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's en informatieleverancier Wolters Kluwer. ING komt op donderdag, net als de biotechnologen Galapagos en Pharming, apothekentoeleverancier Fagron, maritiem oliedienstverlener SBM Offshore en chemicaliëndistributeur IMCD.
Uit het buitenland gaat het om kwartaalresultaten van onder meer taxidienst Uber, olieconcern BP, post- en pakketbezorger Deutsche Post DHL, autobouwers BMW en Ferrari, containervervoerder Maersk, luchtvaartconcern Lufthansa, computerspelletjesmaker Nintendo, de banken HSBC en Commerzbank, graafmachinefabrikant Caterpillar, hotelketen Marriott, verzekeraars Allianz en AXA, modemerk Hugo Boss en de producent van vleesvervangers Beyond Meat.
Rentebeleid
Het banenrapport van de Amerikaanse overheid zal nauwlettend worden gevolgd, want die cijfers spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De Fed is bezig de rente te verhogen tegen de hoge inflatie. Bij een sterk afkoelende arbeidsmarkt kan de Amerikaanse centrale bank mogelijk wat gas terugnemen bij het tempo van renteverhogingen.
Maar er komen ook verschillende macro-economische cijfers, waaronder over de industriële bedrijvigheid in Europa en de Verenigde Staten en de Duitse winkelverkopen en fabrieksorders. Daarnaast staat er een rentebesluit van de Bank of England op de agenda. Naar verwachting gaat de Britse centrale bank donderdag de rente verder verhogen om zo de hoge inflatie tegen te gaan.
De Amsterdamse AEX-index sloot vrijdag met een koerswinst van 1 procent op 729,44 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen tot 1,7 procent. Op Wall Street lieten de hoofdgraadmeters plussen tot 1,9 procent zien. Ook de olieprijzen gingen vrijdag fors omhoog.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen geëindigd na een terughoudend begin van de handelssessie. Beleggers verwerkten het ontslag van Fed-bestuurder Lisa Cook door Donald Trump. De Amerikaanse president beschuldigt haar van hypotheekfraude. De stap wordt gezien als een aanval op de onafhankelijkheid van de Federal Reserve.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is er klaar voor om de juridische strijd aan te gaan met Fed-bestuurder Lisa Cook over haar ontslag. Dat heeft hij dinsdag gezegd tijdens een vergadering in het Witte Huis. De Amerikaanse president heeft naar eigen zeggen "zeer goede mensen" op het oog om haar functie over te nemen.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM is voornemens om vanaf 28 september weer naar de Israëlische stad Tel Aviv te vliegen. Tegelijkertijd blijft de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nauwgezet volgen. "De veiligheid van onze passagiers en medewerkers heeft altijd de hoogste prioriteit", laat een woordvoerster weten.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR) - Apple onthult naar verwachting over twee weken de nieuwste iPhones. Op 9 september houdt het techconcern zijn jaarlijkse najaarsevenement, is dinsdag bekend geworden. Mogelijk onthult Apple nog meer apparaten, waaronder een nieuwe Apple Watch, iPad en Vision Pro-headset.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag lager gesloten. Beleggers verwerkten het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve door de Amerikaanse president Donald Trump. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval op de onafhankelijkheid van de centrale bank. Trump wil al langer dat de Fed de rente verlaagt om de economie te stimuleren.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.
11 uur geleden