Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beursweek in teken van politieke onrust VS en steun ECB'

'Beursweek in teken van politieke onrust VS en steun ECB'

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe beursweek zal waarschijnlijk in het teken staan van de oplaaiende politieke spanningen in de Verenigde Staten. Rellen na de dood van de ongewapende zwarte man George Floyd verspreiden zich over het hele land. Dat dreigt het herstel van de coronacrisis van de grootste economie ter wereld te ondermijnen. Verder kijken beleggers uit naar de bijeenkomst van de Europese Centrale Bank (ECB) later op de week, waarvan meer stimulering wordt verwacht.

In zeker dertig Amerikaanse steden zijn gewelddadige protesten uitgebroken na de dood van Floyd door toedoen van een politieagent in Minneapolis. In Philadelphia raakten dertien agenten gewond toen ze optraden tegen brandstichtingen en plunderingen. In onder meer Los Angeles, Atlanta, Louisville, Columbus en Minneapolis, is een avondklok ingesteld. Ook doen acht staten een beroep op de nationale garde. Volgens marktkenners vormen de massale protesten een groot risico voor nieuwe uitbraken van het coronavirus.

De ECB komt donderdag naar verwachting met een uitbreiding van zijn opkoopprogramma voor obligaties. Dat kan meerdere vormen aannemen zoals een langere looptijd of een grotere omvang van het programma. Sommige marktpartijen speculeren dat rommelobligaties van bedrijven met lage kredietwaardigheid toegevoegd zullen worden aan het programma. De centrale bank komt daarnaast met nieuwe prognoses voor de economie en inflatie.

Banenrapport

Wat betreft macro-economische cijfers ligt het zwaartepunt aan het einde van de week. Op vrijdag komt het Amerikaanse banenrapport uit, waaruit duidelijk moet worden hoe hard de werkgelegenheid in mei is geraakt door de coronacrisis. Economen verwachten een werkloosheidspercentage van 19,6 procent. Verder staan definitieve cijfers over de bedrijvigheid in verschillende grote industrieën zoals de VS, de eurozone, China en Japan over de maand mei op de rol.

Afgelopen vrijdag sloot de AEX-index 1,1 procent lager op 532,57 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 721,29 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen leverden tot 2,5 procent in. De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent lager op 25.383,11 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,5 procent omhoog naar 3044,31 punten en techbeurs Nasdaq won 1,3 procent tot 9489,87 punten.

De komende beursweek is verder in Duitsland wat korter dan gebruikelijk vanwege de tweede pinksterdag. Amsterdam, Parijs en Londen zijn wel de hele week open, net als Wall Street.

Meer uit Financieel

Beurskoers SpaceX onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.

32 minuten geleden
Toenemende concurrentie in Brazilië remt groei Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.

1 uur geleden
Deal Disney en TikTok over gebruik Disneyfiguren in filmpjes

BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.

2 uur geleden
Hogere resultaten Walt Disney dankzij pretparken en streaming

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.

2 uur geleden
Warmterekening deel huishoudens gaat mogelijk fors omhoog

DEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.

2 uur geleden
ABN AMRO gaat samenwerken met Frans AI-bedrijf Mistral

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat een samenwerking aan met de Franse start-up in kunstmatige intelligentie Mistral. Dat "strategische partnerschap" is bedoeld om geavanceerde AI-oplossingen voor de bank te ontwikkelen en in te zetten.

2 uur geleden
Haven Rotterdam: laagwater Rijn leidt niet tot meer ander vervoer

ROTTERDAM (ANP) - Het vervoer van en naar de Rotterdamse haven via de Rijn ligt zo'n 10 procent lager dan normaal door de lage waterstanden. Maar dat leidt nog niet tot een toename in het vervoer via spoor of weg, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten.

3 uur geleden