Beursweek in teken van handel en macro's
AMSTERDAM (ANP) - De aankomende beursweek staat naar verwachting vooral in het teken van geopolitieke ontwikkelingen en macro-economisch nieuws. Beleggers zullen met name gespitst zijn op nieuws van het handelsfront dat iets kan zeggen over de waarschijnlijkheid op een spoedige handelsdeal met China. Aan het macro-front zijn het vooral de notulen van de Federal Reserve en van de Europese Centrale Bank (ECB) die onder de loep worden genomen.
Vrijdag sloten de beurzen hoger na opmerkingen van Amerikaanse zijde over de voorgang van de onderhandelingen met China. Dit weekend sprak het Chinese ministerie van Handel na een telefoontje op het hoogste niveau op zaterdag van een "constructief" gesprek. Een akkoord is er echter nog niet. Ook is er nog geen nieuws over de Amerikaanse importheffingen op Europese auto's. Beleggers houden ook de protesten in Hongkong en Chili in de gaten.
Woensdag komt de Fed met zijn notulen naar buiten van de meest recente beleidsvergadering. Toen werd besloten de rente een stapje te verlagen. Beleggers zullen speuren naar hints over toekomstig monetair beleid. Dat geldt ook voor de notulen van de ECB die een dag later worden vrijgegeven. Beleggers krijgen verder publicaties te verwerken over consumentenvertrouwen in Europa en de VS, Duitse economische groei en verschillende inkoopmanagersindexen.
Lege agenda
De week begint maandag met een nagenoeg lege agenda. Het cijferseizoen is nu ook in Europa grotendeels voorbij. In Amsterdam komen gedurende de week enkele kleinere fondsen met kwartaalberichten, zoals Hal, Lucas Bols en Tie Kinetix. Elders in Europa wordt gekeken naar onder meer Easyjet, ThyssenKrupp en Rémy Cointreau. In de Verenigde Staten gaat staan onder meer Campbell Soup en Home Depot op de rol.
Vrijdag sloten de beurzen in Europa en de Verenigde Staten hoger, mede door optimisme over een handelsdeal. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,6 procent in de plus op 598,96 punten. De MidKap dikte 1 procent aan tot 901,68 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. De Amerikaanse aandelenbeurzen eindigden met nieuwe records.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
12 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
14 uur geleden