Beursweek in teken van handel en macro's
AMSTERDAM (ANP) - De aankomende beursweek staat naar verwachting vooral in het teken van geopolitieke ontwikkelingen en macro-economisch nieuws. Beleggers zullen met name gespitst zijn op nieuws van het handelsfront dat iets kan zeggen over de waarschijnlijkheid op een spoedige handelsdeal met China. Aan het macro-front zijn het vooral de notulen van de Federal Reserve en van de Europese Centrale Bank (ECB) die onder de loep worden genomen.
Vrijdag sloten de beurzen hoger na opmerkingen van Amerikaanse zijde over de voorgang van de onderhandelingen met China. Dit weekend sprak het Chinese ministerie van Handel na een telefoontje op het hoogste niveau op zaterdag van een "constructief" gesprek. Een akkoord is er echter nog niet. Ook is er nog geen nieuws over de Amerikaanse importheffingen op Europese auto's. Beleggers houden ook de protesten in Hongkong en Chili in de gaten.
Woensdag komt de Fed met zijn notulen naar buiten van de meest recente beleidsvergadering. Toen werd besloten de rente een stapje te verlagen. Beleggers zullen speuren naar hints over toekomstig monetair beleid. Dat geldt ook voor de notulen van de ECB die een dag later worden vrijgegeven. Beleggers krijgen verder publicaties te verwerken over consumentenvertrouwen in Europa en de VS, Duitse economische groei en verschillende inkoopmanagersindexen.
Lege agenda
De week begint maandag met een nagenoeg lege agenda. Het cijferseizoen is nu ook in Europa grotendeels voorbij. In Amsterdam komen gedurende de week enkele kleinere fondsen met kwartaalberichten, zoals Hal, Lucas Bols en Tie Kinetix. Elders in Europa wordt gekeken naar onder meer Easyjet, ThyssenKrupp en Rémy Cointreau. In de Verenigde Staten gaat staan onder meer Campbell Soup en Home Depot op de rol.
Vrijdag sloten de beurzen in Europa en de Verenigde Staten hoger, mede door optimisme over een handelsdeal. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,6 procent in de plus op 598,96 punten. De MidKap dikte 1 procent aan tot 901,68 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. De Amerikaanse aandelenbeurzen eindigden met nieuwe records.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
14 minuten geledenZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.
29 minuten geledenBRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
10 uur geleden