Beursweek in teken van handel en macro's
AMSTERDAM (ANP) - De aankomende beursweek staat naar verwachting vooral in het teken van geopolitieke ontwikkelingen en macro-economisch nieuws. Beleggers zullen met name gespitst zijn op nieuws van het handelsfront dat iets kan zeggen over de waarschijnlijkheid op een spoedige handelsdeal met China. Aan het macro-front zijn het vooral de notulen van de Federal Reserve en van de Europese Centrale Bank (ECB) die onder de loep worden genomen.
Vrijdag sloten de beurzen hoger na opmerkingen van Amerikaanse zijde over de voorgang van de onderhandelingen met China. Dit weekend sprak het Chinese ministerie van Handel na een telefoontje op het hoogste niveau op zaterdag van een "constructief" gesprek. Een akkoord is er echter nog niet. Ook is er nog geen nieuws over de Amerikaanse importheffingen op Europese auto's. Beleggers houden ook de protesten in Hongkong en Chili in de gaten.
Woensdag komt de Fed met zijn notulen naar buiten van de meest recente beleidsvergadering. Toen werd besloten de rente een stapje te verlagen. Beleggers zullen speuren naar hints over toekomstig monetair beleid. Dat geldt ook voor de notulen van de ECB die een dag later worden vrijgegeven. Beleggers krijgen verder publicaties te verwerken over consumentenvertrouwen in Europa en de VS, Duitse economische groei en verschillende inkoopmanagersindexen.
Lege agenda
De week begint maandag met een nagenoeg lege agenda. Het cijferseizoen is nu ook in Europa grotendeels voorbij. In Amsterdam komen gedurende de week enkele kleinere fondsen met kwartaalberichten, zoals Hal, Lucas Bols en Tie Kinetix. Elders in Europa wordt gekeken naar onder meer Easyjet, ThyssenKrupp en Rémy Cointreau. In de Verenigde Staten gaat staan onder meer Campbell Soup en Home Depot op de rol.
Vrijdag sloten de beurzen in Europa en de Verenigde Staten hoger, mede door optimisme over een handelsdeal. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,6 procent in de plus op 598,96 punten. De MidKap dikte 1 procent aan tot 901,68 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. De Amerikaanse aandelenbeurzen eindigden met nieuwe records.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Nederland beschikt met chipmachinemaker ASML en andere bedrijven over "een hightech-ecosysteem van wereldklasse". Maar de groei wordt geremd door een reeks knelpunten, stelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een nieuwe publicatie. Zo is volgens het fonds sprake van tekorten aan geschikt personeel en vakkennis.
49 minuten geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
10 uur geleden