Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek in teken van banenrapport VS, bezoek China en top Dubai

Beursweek in teken van banenrapport VS, bezoek China en top Dubai

AMSTERDAM (ANP) - In de nieuwe beursweek gaat de aandacht van beleggers vooral uit naar het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten. In de agenda staat ook een bezoek van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen aan China. De financiële markten zullen daarnaast met een schuin oog kijken naar de klimaattop in Dubai en de inmiddels weer in volle hevigheid voortwoedende oorlog in de Gazastrook.

Het banenrapport van de Amerikaanse overheid wordt elke maand nauwlettend in de gaten gehouden door beleggers. Dat komt omdat de situatie op de arbeidsmarkt een grote rol speelt in het rentebeleid van de Federal Reserve. Als het slechter zou gaan met de arbeidsmarkt kan dat de Amerikaanse centrale bank bewegen om sneller de rente te gaan verlagen, iets wat beleggers graag willen. Maar Fed-baas Jerome Powell verklaarde afgelopen week in een speech in Atlanta dat het nog te vroeg is om te speculeren over een renteverlaging en dat de Fed de rente verder kan verhogen als dat nodig zou zijn.

Verder staan er nog verschillende macro-economische cijfers op de rol. Zo geven nieuwe gegevens over de winkelverkopen in de eurozone mogelijk richting aan de handel. Er zijn nauwelijks bedrijven die nog met hun resultaten naar buiten komen.

China en klimaattop

Von der Leyen is vanaf donderdag in China voor de eerste persoonlijke top van een Europees leider met de Chinese president Xi Jinping in vier jaar. Volgens kenners zou de bijeenkomst gezien kunnen worden als teken dat Beijing de betrekkingen met zijn belangrijkste handelspartners wil verbeteren.

Op de klimaattop in Dubai, die afgelopen week is begonnen, zijn er al meer dan 110 landen die een belofte steunen om hernieuwbare energie te verdriedubbelen in 2030. Het is de hoop van onder meer de Europese Unie en Nederland dat de top eindigt met een belofte van alle landen wereldwijd.

Hongkong

Intussen is het geweld tussen Hamas en Israël weer flink opgelaaid sinds het aflopen van de gevechtspauze vrijdagochtend. Hamas stelde zondag dat er in de afgelopen 24 uur zevenhonderd Palestijnen waren omgekomen bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook.

Maandag is er daarnaast ook nog een belangrijke rechtbankzitting in Hongkong, waarvoor beleggers aandacht zullen hebben. Het Chinese vastgoedconcern Evergrande krijgt dan een laatste kans om met een concreet herstructureringsvoorstel te komen om het bedrijf te redden. Lukt het niet om de rechter te overtuigen, dan zal er waarschijnlijk een bevel tot ontmanteling van het bedrijf uitgaan.

Meer uit Financieel

Apple stijgt op Wall Street na goedkeuring AI-dienst in China

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geïntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.

44 minuten geleden
EU accepteert plan van platform X om transparanter te worden

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.

3 uur geleden
Aandeel SpaceX zakt voor het eerst onder introductieprijs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.

4 uur geleden
Techmedium: ASML heeft plannen om prijzen te verhogen

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.

4 uur geleden
Duitse wapenexporten ruim verviervoudigd in eerste jaarhelft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geëxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.

4 uur geleden
Winstnemingen drukken chipaandelen na sterke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.

5 uur geleden
Duitse regering niet principieel tegen overname Commerzbank

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.

6 uur geleden