Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.
De deal betekent een nieuwe koerswijziging voor het verlieslatende socialemediabedrijf van de Amerikaanse president. Eerder werden nog plannen onthuld voor een breed scala aan nieuwe zakelijke activiteiten, waaronder het opslaan van crypto's, het aanbieden van financiƫle producten en het opzetten van markten voor sportweddenschappen.
Het aandeel, populair bij particuliere beleggers, heeft meer dan 70 procent van zijn waarde verloren in de afgelopen twaalf maanden. Tijdens Trumps verkiezingscampagne in 2024 ging de beurswaarde van Trump Media juist nog hard omhoog.
De belangrijkste beursgraadmeters in New York zaten donderdag eveneens in de lift. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 47.951,85 punten en de brede S&P 500-index won 0,8 procent tot 6774,76 punten. Techbeurs Nasdaq kreeg er 1,4 procent bij op 23.006,36 punten.
Uit cijfers bleek dat de Amerikaanse inflatie vorige maand verrassend sterk is afgenomen. Dat leidde tot enige speculatie over het aantal renteverlagingen in 2026. Maar er was ook veel scepsis. Economen denken dat de gebruikte gegevens door de recente shutdown van de Amerikaanse overheid weleens onvolledig kunnen zijn. Daardoor zouden de cijfers minder betrouwbaar zijn dan gebruikelijk.
Micron Technology was een uitblinker op Wall Street. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Dat werd door beleggers beloond met een koerswinst van ruim 10 procent.
Birkenstock zakte op zijn beurt meer dan 11 procent in waarde na een tegenvallende winstverwachting van het Duitse sandalenmerk. Birkenstock voorspelde ook een tragere omzetgroei in het komende jaar. De onderneming met een beursnotering in New York houdt namelijk rekening met impact van een zwakkere Amerikaanse dollar en invoerheffingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
9 uur geleden