Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaarde Amazon bijna 170 miljard dollar omhoog op Wall Street

Beurswaarde Amazon bijna 170 miljard dollar omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Webwinkelconcern Amazon heeft op Wall Street bijna 170 miljard dollar aan beurswaarde gewonnen. Het gaat in dollars bezien om een van de grootste koerssprongen ooit. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van Amazon. Het aandeel opende vrijdag zo'n 12 procent hoger.

De winst van het Amerikaanse bedrijf viel in de afgelopen periode hoger uit dan verwacht en Amazon kondigde aan de prijzen voor zijn streamingdienst Prime te verhogen. Amazon groeide bovendien weer hard. De omzet lag in de laatste drie maanden van vorig jaar bijna een tiende hoger dan dezelfde periode een jaar eerder. Naar eigen zeggen profiteerde het concern van een historisch grote toeloop op zijn sites tijdens de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday.

Door de enorme koerssprong op de beurs kreeg Amazon er bijna net zoveel beurswaarde bij als het moederbedrijf van Facebook, Meta, donderdag verloor na een tegenvallend kwartaalbericht. Door die daling ging maar liefst 250 miljard dollar aan beurswaarde in rook op. Aandelen Meta waren ook vrijdag niet in trek, met een koersverlies van ruim 1 procent.

Snap

Snap, het bedrijf achter de populaire app Snapchat, ging wel sterk omhoog dankzij goed ontvangen kwartaalresultaten. De beurswaarde van de onderneming steeg bijna 46 procent, geholpen door meer klanten voor het platform voor tijdelijke video- en fotoberichten.

Het digitale prikbord Pinterest opende eveneens de boeken en die cijfers werden beloond met een koerswinst van circa 6 procent. Ook andere techfondsen die donderdag nog flink terrein prijsgaven hadden de wind mee. Zo ging Twitter 3 procent omhoog en muziekstreamingdienst Spotify klom bijna 4 procent.

Arbeidsmarkt

De resultaten van autoconcern Ford Motor werden minder goed ontvangen door beleggers, want dat aandeel leverde dik 10 procent in. Branchegenoot General Motors (GM) werd mee omlaag getrokken met een min van ruim 4 procent.

De markt verwerkte ook nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. De banengroei in de Verenigde Staten is in januari hoger uitgekomen dan voorzien. De aanwas gebeurde op het moment dat verschillende bedrijven worstelden met de impact van de omikronvariant van het coronavirus. Wel is de werkloosheid iets opgelopen.

Het algehele sentiment op de aandelenbeurzen in New York was gemengd. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent lager op 35.047 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4492 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,7 procent tot 13.972 punten. Donderdag leden de hoofdgraadmeters in New York nog verliezen tot 3,7 procent, mede door de afstraffing van Meta.

Meer uit Financieel

Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

14 minuten geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

27 minuten geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

32 minuten geleden
Chinees chipbedrijf CXMT verzesvoudigt in waarde bij beursdebuut

SHANGHAI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft maandag bij zijn debuut op de beurs van Shanghai een koerssprong van 472 procent gemaakt. Dat betekent dat de waarde ongeveer is verzesvoudigd. Hierdoor is de fabrikant van geheugenchips direct het grootste beursgenoteerde bedrijf van het Chinese vasteland geworden, dus uitgezonderd bedrijven met een notering in bijvoorbeeld Hongkong.

1 uur geleden
Handbak verdwijnt langzaam uit het Nederlandse wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.

4 uur geleden
Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

7 uur geleden
Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

18 uur geleden