Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaakwond VS wil dat jurist posts van Musk blijft goedkeuren

Beurswaakwond VS wil dat jurist posts van Musk blijft goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse beurswaakhond SEC wil dat een bedrijfsjurist socialmediaberichten van Elon Musk over Tesla vooraf blijft goedkeuren. De goedkeuring was een onderdeel van een eerdere schikking tussen Musk en Tesla en de SEC. Maar de topman van Tesla stapte in december naar het Amerikaanse Hooggerechtshof om een einde te maken aan dat onderdeel, omdat het volgens hem in gaat tegen zijn recht op vrije meningsuiting.

De SEC wil nu dat het Hooggerechtshof zijn beroep afwijst en dat er geen rechtszaak over komt. "Dit hof heeft consequent geoordeeld dat partijen bij het oplossen van een geschil zelfs afstand kunnen doen van fundamentele grondwettelijke rechten", beargumenteert een vertegenwoordiger van de toezichthouder.

De schikking met de SEC heeft te maken met opvallende berichten van Musk op X, dat nu van de miljardair is. Zo beweerde Musk in 2018 op het toenmalige Twitter dat Tesla van de beurs werd gehaald en dat de financiering daarvoor rond was. De SEC vond dat hij beleggers daarmee had misleid. Musk en Tesla sloten daarop een schikking met de beurswaakhond van in totaal 40 miljoen dollar. Ook moest hij zijn positie als hoofd van Tesla drie jaar neerleggen.

Meer uit Financieel

Bedrijven in EU staken productie door tekort Chinese aardmetalen

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bedrijven in de Europese Unie hebben hun productie stilgelegd door een gebrek aan zeldzame aardmetalen uit China. Tegelijkertijd voert het Aziatische land de uitvoer van deze belangrijke grondstoffen voor de techsector wereldwijd op.

4 minuten geleden
Chocoladereclame in MrBeast-video's misleidend, stelt waakhond

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).

40 minuten geleden
Canada en Mexico willen eerlijker handelsverdrag met VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.

3 uur geleden
Duizenden Nederlanders weer naar Oktoberfest ondanks duurder bier

MÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.

3 uur geleden
Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

10 uur geleden
Luchthavenuitbater Spanje wil miljarden investeren in vliegvelden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.

14 uur geleden
Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

14 uur geleden