Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaakhond wil niet ingaan op verzoek geschorste Kroes

Beurswaakhond wil niet ingaan op verzoek geschorste Kroes

AMSTERDAM (ANP) - Beurswaakhond Autoriteit Financiële Markten (AFM) wil niets zeggen over het verzoek van de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes om de aankoop van zijn aandelen in de club te onderzoeken. De raad van commissarissen van Ajax heeft Kroes geschorst omdat hij in de week voordat bekend werd dat hij werd aangesteld, 17.000 aandelen van Ajax kocht. De AFM wil omwille van de vertrouwelijkheid ook niet bevestigen of er contact is met Ajax over de schorsing.

"We kunnen niet ingaan op individuele onderzoeken vanwege toezichtvertrouwelijkheid", zegt een woordvoerster van de AFM. De club deed al op 15 maart een melding bij de AFM van een aandelenpakket van Kroes, valt te lezen in het meldingenregister van de AFM. Volgens de woordvoerster doen bedrijven zo'n melding als een bedrijf bijvoorbeeld "informatie heeft die zou kunnen leiden tot handel met voorwetenschap". "Maar het kan ook dat het een substantiële deelneming is. Iedereen die beschikt over 3 procent of meer van het geplaatste kapitaal van een beursgenoteerde onderneming moet dit melden aan de AFM."

Wie zich schuldig maakt aan marktmisbruik zoals het handelen met voorkennis, riskeert een geldboete of een dwangsom van de AFM. In het verleden zijn in Nederland ook beleggers veroordeeld voor de handel in voorkennis.

Handelen met voorkennis

Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt op de hoogte te zijn van het artikel over Kroes. "Verder kunnen we er nog niks over zeggen."

Manipuleren van de markt is verboden, net als handelen met voorkennis. Volgens de definitie van de AFM is handel met voorkennis "het gebruiken van informatie die niet openbaar gemaakt is", staat op de website. "Als zulke informatie 'uitlekt' of niet onder alle beleggers wordt verspreid, kunnen beleggers met deze informatie hier hun voordeel mee doen. Daarbij kunnen andere beleggers worden benadeeld."

"Voor het vertrouwen van consumenten, beleggers en ondernemingen in de financiële markten is het belangrijk dat alle partijen integer handelen", schrijft de toezichthouder. De AFM controleert of de regels over marktmisbruik worden nageleefd.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

7 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

8 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

8 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

9 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

10 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

10 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

12 uur geleden