Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaakhond wil niet ingaan op verzoek geschorste Kroes

Beurswaakhond wil niet ingaan op verzoek geschorste Kroes

AMSTERDAM (ANP) - Beurswaakhond Autoriteit Financiële Markten (AFM) wil niets zeggen over het verzoek van de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes om de aankoop van zijn aandelen in de club te onderzoeken. De raad van commissarissen van Ajax heeft Kroes geschorst omdat hij in de week voordat bekend werd dat hij werd aangesteld, 17.000 aandelen van Ajax kocht. De AFM wil omwille van de vertrouwelijkheid ook niet bevestigen of er contact is met Ajax over de schorsing.

"We kunnen niet ingaan op individuele onderzoeken vanwege toezichtvertrouwelijkheid", zegt een woordvoerster van de AFM. De club deed al op 15 maart een melding bij de AFM van een aandelenpakket van Kroes, valt te lezen in het meldingenregister van de AFM. Volgens de woordvoerster doen bedrijven zo'n melding als een bedrijf bijvoorbeeld "informatie heeft die zou kunnen leiden tot handel met voorwetenschap". "Maar het kan ook dat het een substantiële deelneming is. Iedereen die beschikt over 3 procent of meer van het geplaatste kapitaal van een beursgenoteerde onderneming moet dit melden aan de AFM."

Wie zich schuldig maakt aan marktmisbruik zoals het handelen met voorkennis, riskeert een geldboete of een dwangsom van de AFM. In het verleden zijn in Nederland ook beleggers veroordeeld voor de handel in voorkennis.

Handelen met voorkennis

Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt op de hoogte te zijn van het artikel over Kroes. "Verder kunnen we er nog niks over zeggen."

Manipuleren van de markt is verboden, net als handelen met voorkennis. Volgens de definitie van de AFM is handel met voorkennis "het gebruiken van informatie die niet openbaar gemaakt is", staat op de website. "Als zulke informatie 'uitlekt' of niet onder alle beleggers wordt verspreid, kunnen beleggers met deze informatie hier hun voordeel mee doen. Daarbij kunnen andere beleggers worden benadeeld."

"Voor het vertrouwen van consumenten, beleggers en ondernemingen in de financiële markten is het belangrijk dat alle partijen integer handelen", schrijft de toezichthouder. De AFM controleert of de regels over marktmisbruik worden nageleefd.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

8 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

8 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

11 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

11 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

12 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden