Beurswaakhond wil niet ingaan op verzoek geschorste Kroes
AMSTERDAM (ANP) - Beurswaakhond Autoriteit Financiële Markten (AFM) wil niets zeggen over het verzoek van de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes om de aankoop van zijn aandelen in de club te onderzoeken. De raad van commissarissen van Ajax heeft Kroes geschorst omdat hij in de week voordat bekend werd dat hij werd aangesteld, 17.000 aandelen van Ajax kocht. De AFM wil omwille van de vertrouwelijkheid ook niet bevestigen of er contact is met Ajax over de schorsing.
"We kunnen niet ingaan op individuele onderzoeken vanwege toezichtvertrouwelijkheid", zegt een woordvoerster van de AFM. De club deed al op 15 maart een melding bij de AFM van een aandelenpakket van Kroes, valt te lezen in het meldingenregister van de AFM. Volgens de woordvoerster doen bedrijven zo'n melding als een bedrijf bijvoorbeeld "informatie heeft die zou kunnen leiden tot handel met voorwetenschap". "Maar het kan ook dat het een substantiële deelneming is. Iedereen die beschikt over 3 procent of meer van het geplaatste kapitaal van een beursgenoteerde onderneming moet dit melden aan de AFM."
Wie zich schuldig maakt aan marktmisbruik zoals het handelen met voorkennis, riskeert een geldboete of een dwangsom van de AFM. In het verleden zijn in Nederland ook beleggers veroordeeld voor de handel in voorkennis.
Handelen met voorkennis
Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt op de hoogte te zijn van het artikel over Kroes. "Verder kunnen we er nog niks over zeggen."
Manipuleren van de markt is verboden, net als handelen met voorkennis. Volgens de definitie van de AFM is handel met voorkennis "het gebruiken van informatie die niet openbaar gemaakt is", staat op de website. "Als zulke informatie 'uitlekt' of niet onder alle beleggers wordt verspreid, kunnen beleggers met deze informatie hier hun voordeel mee doen. Daarbij kunnen andere beleggers worden benadeeld."
"Voor het vertrouwen van consumenten, beleggers en ondernemingen in de financiële markten is het belangrijk dat alle partijen integer handelen", schrijft de toezichthouder. De AFM controleert of de regels over marktmisbruik worden nageleefd.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
7 uur geleden