Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursuitbater New York stelt coronavaccinatie verplicht

Beursuitbater New York stelt coronavaccinatie verplicht

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beursuitbater New York Stock Exchange (NYSE) gaat inentingen tegen het coronavirus verplicht stellen voor iedereen die op de beursvloeren op Wall Street aanwezig is. Het mandaat gaat in op 13 september liet de leiding van het bedrijf in een memo weten.

Sommige mensen kunnen een uitzondering op het mandaat krijgen. Dan gaat het bijvoorbeeld om mensen die om medische of religieuze redenen geen vaccinatie willen. Zij zullen verplicht een masker moeten dragen op de beursvloeren van NYSE en American Options. De beursuitbater eist al dat mensen die op bezoek komen om de bel te luiden en mensen die binnenkomen voor beursintroducties een bewijs van inenting laten zien. De aankondiging van woensdag breidt deze eis uit tot degenen die op de vloer werken.

De stap van NYSE komt op het moment dat steeds meer bedrijven hun plannen om personeel terug naar kantoor te laten keren uitstellen. Daarnaast zijn er ook steeds meer bedrijven die eisen dat personeel gevaccineerd is. Het aantal coronabesmettingen in de VS neemt snel toe. Op zondag werd een zevendaags gemiddelde van meer dan 108.600 nieuwe gevallen per dag gemeld. Dat betekende een stijging van 36 procent ten opzichte van een week eerder, aldus gegevens van de Johns Hopkins University.

In maart vorig jaar, op het hoogtepunt van de pandemie, sloot de beurs voor het eerst zijn historische handelsvloer en schakelde volledig over op elektronische handel. Eind mei vorig jaar ging de beurs gedeeltelijk weer open voor sommige handelaren.

Meer uit Financieel

Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

1 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

2 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

4 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

5 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

6 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

22 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

1 dag geleden