Beursuitbater New York stelt coronavaccinatie verplicht
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beursuitbater New York Stock Exchange (NYSE) gaat inentingen tegen het coronavirus verplicht stellen voor iedereen die op de beursvloeren op Wall Street aanwezig is. Het mandaat gaat in op 13 september liet de leiding van het bedrijf in een memo weten.
Sommige mensen kunnen een uitzondering op het mandaat krijgen. Dan gaat het bijvoorbeeld om mensen die om medische of religieuze redenen geen vaccinatie willen. Zij zullen verplicht een masker moeten dragen op de beursvloeren van NYSE en American Options. De beursuitbater eist al dat mensen die op bezoek komen om de bel te luiden en mensen die binnenkomen voor beursintroducties een bewijs van inenting laten zien. De aankondiging van woensdag breidt deze eis uit tot degenen die op de vloer werken.
De stap van NYSE komt op het moment dat steeds meer bedrijven hun plannen om personeel terug naar kantoor te laten keren uitstellen. Daarnaast zijn er ook steeds meer bedrijven die eisen dat personeel gevaccineerd is. Het aantal coronabesmettingen in de VS neemt snel toe. Op zondag werd een zevendaags gemiddelde van meer dan 108.600 nieuwe gevallen per dag gemeld. Dat betekende een stijging van 36 procent ten opzichte van een week eerder, aldus gegevens van de Johns Hopkins University.
In maart vorig jaar, op het hoogtepunt van de pandemie, sloot de beurs voor het eerst zijn historische handelsvloer en schakelde volledig over op elektronische handel. Eind mei vorig jaar ging de beurs gedeeltelijk weer open voor sommige handelaren.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
54 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
5 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
7 uur geleden