Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursuitbater New York stelt coronavaccinatie verplicht

Beursuitbater New York stelt coronavaccinatie verplicht

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beursuitbater New York Stock Exchange (NYSE) gaat inentingen tegen het coronavirus verplicht stellen voor iedereen die op de beursvloeren op Wall Street aanwezig is. Het mandaat gaat in op 13 september liet de leiding van het bedrijf in een memo weten.

Sommige mensen kunnen een uitzondering op het mandaat krijgen. Dan gaat het bijvoorbeeld om mensen die om medische of religieuze redenen geen vaccinatie willen. Zij zullen verplicht een masker moeten dragen op de beursvloeren van NYSE en American Options. De beursuitbater eist al dat mensen die op bezoek komen om de bel te luiden en mensen die binnenkomen voor beursintroducties een bewijs van inenting laten zien. De aankondiging van woensdag breidt deze eis uit tot degenen die op de vloer werken.

De stap van NYSE komt op het moment dat steeds meer bedrijven hun plannen om personeel terug naar kantoor te laten keren uitstellen. Daarnaast zijn er ook steeds meer bedrijven die eisen dat personeel gevaccineerd is. Het aantal coronabesmettingen in de VS neemt snel toe. Op zondag werd een zevendaags gemiddelde van meer dan 108.600 nieuwe gevallen per dag gemeld. Dat betekende een stijging van 36 procent ten opzichte van een week eerder, aldus gegevens van de Johns Hopkins University.

In maart vorig jaar, op het hoogtepunt van de pandemie, sloot de beurs voor het eerst zijn historische handelsvloer en schakelde volledig over op elektronische handel. Eind mei vorig jaar ging de beurs gedeeltelijk weer open voor sommige handelaren.

Meer uit Financieel

Baas VodafoneZiggo wordt na fusie topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de fusie in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

12 minuten geleden
Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

1 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

1 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

2 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

3 uur geleden
Groei industrie in eurozone vertraagt in mei

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden