Beursmiljardair Buffett ziet zijn fortuin weer fors toenemen
OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De bekende Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal zien stijgen tot een recordbedrag van 157,2 miljard dollar, omgerekend zo'n 148 miljard euro. De superbelegger zag zijn banksaldo deze ronde vooral stijgen door de opgelopen rente.
Dat kwam omdat de inmiddels 93-jarige Buffett zijn geld grotendeels in staatsobligaties met een korte looptijd had geparkeerd. Die leverden relatief veel rente op. Mede hierdoor steeg de operationele winst van Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van Buffett, in het derde kwartaal tot 10,8 miljard dollar.
Buffett doet de laatste tijd wat minder grote investeringen, waardoor er meer geld op zijn rekeningen blijft staan. Met de huidige hoge rente is dat dus gunstig.
Beleggingen in alle hoeken
Berkshire Hathaway heeft beleggingen in alle hoeken van de economie. Zo is Buffett eigenaar van onder meer spoorbedrijf BNSF, fastfoodketen Dairy Queen, snoepfabrikant See's Candies en verzekeringsconcern Geico. Buffett, ook wel bekend als het 'orakel van Omaha', belegt ook in aandelen van bedrijven zoals Apple en olieconcern Occidental Petroleum.
Berkshire Hathaway is al sinds de jaren zestig in handen van Buffett. De firma was aanvankelijk een textielfabrikant, maar de topman transformeerde het bedrijf in een groot zakenimperium.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden