Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurskoersen Uber en Lyft veren op na uitspraak over chauffeurs

Beurskoersen Uber en Lyft veren op na uitspraak over chauffeurs

NEW YORK (ANP) - Taxibedrijven Uber Technologies en Lyft zagen hun beurskoers op Wall Street donderdag opveren na een voor de bedrijven gunstige uitspraak van de hoogste rechtbank in Californië. De rechter oordeelde dat Uber- en Lyft-chauffeurs daar beschouwd moeten worden als zelfstandigen en niet als werknemers. Beleggers reageerden verheugd daarop, al gingen de aandelen te midden van een bredere malaise in de Amerikaanse techsector uiteindelijk wel met beperkte koersverliezen de handel uit.

Uber eindigde 0,6 procent lager en Lyft verloor 1,4 procent. Maaltijdbezorger DoorDash, waarover de rechter zich ook uitsprak, zakte 1,6 procent. Voor de ondernemingen is de uitspraak een opsteker. Ze hebben de afgelopen jaren honderden miljoenen geïnvesteerd in campagnes om de kern van hun verdienmodel te verdedigen.

In tal van landen speelt deze discussie. Zo zijn er in Nederland ook rechtszaken over de zogenoemde schijnzelfstandigheid van Uber-chauffeurs. Vakbonden betogen al jaren dat die chauffeurs eigenlijk werknemers zijn en ook de voordelen zouden moeten genieten die horen bij werknemerschap.

Tesla

Beleggers verwerkten tevens nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie. Zo blijkt dat de grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal met 0,7 procent is gegroeid. Dat was meer dan verwacht. Verder liep de inflatie wat terug, waardoor de speculatie blijft bestaan dat de Federal Reserve in september de rente gaat verlagen. De Dow-Jonesindex won 0,2 procent tot 39.935,07 punten, na een verlies van ruim 1 procent een dag eerder.

Maar de brede S&P 500-index zakte 0,5 procent tot 5399,22 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,9 procent op 17.181,73 punten. De S&P 500 en de Nasdaq zakten woensdag al respectievelijk dik 2 procent en 3,6 procent door forse koersverliezen in de techsector. Dat laatste kwam vooral door tegenvallende kwartaalberichten van Tesla en Google-moederbedrijf Alphabet.

Problemen

Ford kende donderdag het grootste dagverlies voor het autoconcern sinds 2008, met een koersval van meer dan 18 procent. Ford boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. De winst viel echter veel lager uit dan voorzien door hogere garantiekosten voor problemen met oudere modellen.

IBM steeg verder ruim 4 procent. Het techconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en verhoogde de groeiverwachting voor zijn softwaretak. American Airlines ging ook dik 4 procent omhoog. De luchtvaartmaatschappij verlaagde wel de winstverwachting voor het hele jaar na tegenvallende kwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

1 uur geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

2 uur geleden
Douglas heeft last van prijsbewuste consumenten en onzekerheid

DÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.

2 uur geleden
PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

3 uur geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

3 uur geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

3 uur geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.

4 uur geleden