Beurskoersen Damrak omhoog in aanloop naar inauguratie Trump
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag, de dag van de inauguratie van aankomend president Donald Trump, over een breed front omhoog. Beleggers reageerden positief op een bericht in de Wall Street Journal dat Trump niet direct nieuwe belastingtarieven gaat invoeren op producten uit andere landen. Economen vrezen al langere tijd dat de Amerikaanse importtarieven zullen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.
De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, sloot 0,4 procent hoger op 917,51 punten. De MidKap klom eenzelfde percentage tot 846,02 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. De Amerikaanse beurzen blijven de hele dag dicht vanwege Martin Luther King Day.
PostNL behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een winstalarm. De post- en pakketbezorger heeft naar eigen zeggen een financieel teleurstellend jaar achter de rug, waarin de winst lager uitviel dan verwacht. PostNL heeft het al langer moeilijk door de krimpende postmarkt. Ook kampt het bedrijf met hogere loonkosten en een hoger dan verwacht ziekteverzuim. Daarnaast werd in het vierde kwartaal minder kerstpost verstuurd dan eerder ingeschat. Het aandeel eindigde 5,9 procent lager. PostNL is de afgelopen jaren fors in waarde gedaald. De koers staat nu onder de 1 euro per aandeel. In mei 2021 was dat nog meer dan 4,80 euro.
Staalconcern ArcelorMittal (plus 2,3 procent) ging aan kop in de AEX. In de MidKap viel Fagron op met een koerssprong van ruim 6 procent. Het apothekersbedrijf werd door ING en Kepler Cheuvreux op de kooplijst gezet. Fitnessketen Basic-Fit was de grootste daler, met een min van 2,3 procent.
Fastned zakte 1,4 procent. Investeringsbank Berenberg verlaagde het koersdoel voor het aandeel, na de tegenvallende update van de uitbater van snellaadstations.
In Frankfurt klom Commerzbank 2,7 procent. Volgens de Britse zakenkrant Financial Times overweegt de Duitse bank duizenden banen te schrappen. Commerzbank zou daarmee de ongewenste toenadering van UniCredit, de grootste bank van Italiƫ, willen afweren.
De euro was 1,0401 dollar waard, tegen 1,0295 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent in prijs tot 76,67 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 79,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
3 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
6 uur geleden