Beurskoersen Damrak omhoog in aanloop naar inauguratie Trump
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag, de dag van de inauguratie van aankomend president Donald Trump, over een breed front omhoog. Beleggers reageerden positief op een bericht in de Wall Street Journal dat Trump niet direct nieuwe belastingtarieven gaat invoeren op producten uit andere landen. Economen vrezen al langere tijd dat de Amerikaanse importtarieven zullen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.
De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, sloot 0,4 procent hoger op 917,51 punten. De MidKap klom eenzelfde percentage tot 846,02 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. De Amerikaanse beurzen blijven de hele dag dicht vanwege Martin Luther King Day.
PostNL behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, na een winstalarm. De post- en pakketbezorger heeft naar eigen zeggen een financieel teleurstellend jaar achter de rug, waarin de winst lager uitviel dan verwacht. PostNL heeft het al langer moeilijk door de krimpende postmarkt. Ook kampt het bedrijf met hogere loonkosten en een hoger dan verwacht ziekteverzuim. Daarnaast werd in het vierde kwartaal minder kerstpost verstuurd dan eerder ingeschat. Het aandeel eindigde 5,9 procent lager. PostNL is de afgelopen jaren fors in waarde gedaald. De koers staat nu onder de 1 euro per aandeel. In mei 2021 was dat nog meer dan 4,80 euro.
Staalconcern ArcelorMittal (plus 2,3 procent) ging aan kop in de AEX. In de MidKap viel Fagron op met een koerssprong van ruim 6 procent. Het apothekersbedrijf werd door ING en Kepler Cheuvreux op de kooplijst gezet. Fitnessketen Basic-Fit was de grootste daler, met een min van 2,3 procent.
Fastned zakte 1,4 procent. Investeringsbank Berenberg verlaagde het koersdoel voor het aandeel, na de tegenvallende update van de uitbater van snellaadstations.
In Frankfurt klom Commerzbank 2,7 procent. Volgens de Britse zakenkrant Financial Times overweegt de Duitse bank duizenden banen te schrappen. Commerzbank zou daarmee de ongewenste toenadering van UniCredit, de grootste bank van Italië, willen afweren.
De euro was 1,0401 dollar waard, tegen 1,0295 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent in prijs tot 76,67 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 79,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
8 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
9 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
10 uur geleden