Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurskoers Nintendo onderuit na nieuws over uitstel Switch 2

Beurskoers Nintendo onderuit na nieuws over uitstel Switch 2

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - De beurskoers van Nintendo is fors onderuitgegaan op de beurs in Tokio na het nieuws dat de lancering van de nieuwe Switch-spelcomputer mogelijk wordt uitgesteld tot volgend jaar. In Tokio doken de aandelen maandag tussentijds met bijna 9 procent omlaag. Aan het einde van de handelssessie was Nintendo bijna 6 procent minder waard.

Nintendo heeft het uitstel van de Switch 2 nog steeds niet officieel bevestigd. Maar verscheidene distributeurs hebben volgens financieel persbureau Bloomberg te horen gekregen dat ze de console op zijn vroegst in maart 2025 kunnen verwachten. De lancering stond gepland voor het laatste kwartaal van dit jaar, nog voor de kerstperiode, waarin traditiegetrouw de meeste spelcomputers worden verkocht.

Nintendo boekte de afgelopen jaren veel succes met gameseries als The Legend of Zelda en Super Mario. Verwacht wordt dat de introductie van nieuwe versies van deze populaire series op zich zal laten wachten tot de Switch 2 op de markt is gebracht.

Nintendo bracht de Switch zeven jaar geleden op de markt. Er zijn sindsdien 139 miljoen exemplaren van verkocht. Nintendo-topman Shuntaro Furukawa wilde eerder deze maand bij de presentatie van de kwartaalcijfers niet ingaan op vragen over de nieuwe spelcomputer.

Meer uit Financieel

RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

1 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

2 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

2 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

3 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

3 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

3 uur geleden
Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

6 uur geleden