Beurskoers Nintendo onderuit na nieuws over uitstel Switch 2
KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - De beurskoers van Nintendo is fors onderuitgegaan op de beurs in Tokio na het nieuws dat de lancering van de nieuwe Switch-spelcomputer mogelijk wordt uitgesteld tot volgend jaar. In Tokio doken de aandelen maandag tussentijds met bijna 9 procent omlaag. Aan het einde van de handelssessie was Nintendo bijna 6 procent minder waard.
Nintendo heeft het uitstel van de Switch 2 nog steeds niet officieel bevestigd. Maar verscheidene distributeurs hebben volgens financieel persbureau Bloomberg te horen gekregen dat ze de console op zijn vroegst in maart 2025 kunnen verwachten. De lancering stond gepland voor het laatste kwartaal van dit jaar, nog voor de kerstperiode, waarin traditiegetrouw de meeste spelcomputers worden verkocht.
Nintendo boekte de afgelopen jaren veel succes met gameseries als The Legend of Zelda en Super Mario. Verwacht wordt dat de introductie van nieuwe versies van deze populaire series op zich zal laten wachten tot de Switch 2 op de markt is gebracht.
Nintendo bracht de Switch zeven jaar geleden op de markt. Er zijn sindsdien 139 miljoen exemplaren van verkocht. Nintendo-topman Shuntaro Furukawa wilde eerder deze maand bij de presentatie van de kwartaalcijfers niet ingaan op vragen over de nieuwe spelcomputer.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciƫle scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciƫle gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de leeftijdverificatie-app die het deze week presenteerde bijgewerkt, nadat er online meldingen waren gedaan dat de app te hacken was. Dat laat een woordvoerder van de Commissie weten.
1 uur geleden