Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel weer gedomineerd door Oekraïne, Moskou verder open

Beurshandel weer gedomineerd door Oekraïne, Moskou verder open

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht op de financiële markten zal ook komende week hoofdzakelijk uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne en de economische gevolgen van dat conflict. Op de aandelenbeurs in Moskou kan maandag weer in alle Russische aandelen worden gehandeld, na een wekenlange opschorting. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten naar buiten.

De Amerikaanse president Joe Biden stelde de alleenheerschappij van zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in het Kremlin en zijn oorlogsdaden zaterdag openlijk ter discussie in een toespraak in Polen. "In hemelsnaam, deze man kan niet aan de macht blijven", zei Biden. Het Witte Huis probeerde later duidelijk te maken dat Biden geen oproep deed om Poetin ten val te brengen, maar alleen wilde zeggen dat de Russische leider geen macht zou moeten krijgen over zijn buurlanden.

De beurshandel in Moskou werd eind februari opgeschort. Na de heropening op donderdag mochten beleggers slechts in aandelen van 33 bedrijven handelen. Er zijn nog wel altijd beperkingen. Zo is het beleggers verboden te speculeren op een koersdaling van Russische aandelen, bedrijfsobligaties of overheidsleningen van gemeentes en regiobesturen. De handelssessie is ook korter dan normaal en duurt maar vier uur.

Macro-economische cijfers

Het Amerikaanse banenrapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS. Als de banengroei sterk tegenvalt kan de Fed mogelijk eerder geneigd zijn de rente minder snel te verhogen. De Fed is bezig met het verhogen van de rente vanwege de hoge inflatie en Fed-voorzitter Jerome Powell heeft gezegd de rente nog sneller te kunnen verhogen om zo de sterk stijgende inflatie aan te pakken.

Ook komen er nog verschillende macro-economische cijfers, bijvoorbeeld over de Europese industrie en inflatie en de Duitse detailhandel. Bij de bedrijfsresultaten is er aandacht voor onder meer de Duitse coronavaccinmaker BioNTech en de Zweedse kledingketen H&M. In Amsterdam komt investeerder HAL met jaarcijfers.

De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag 0,4 procent hoger op 723,90 punten. De MidKap eindigde eveneens met een plus van 0,4 procent. Ook de beurzen elders in Europa gingen overwegend omhoog. De beurzen in New York eindigden ook overwegend in het groen. De olieprijzen zijn vrijdag hoger gesloten.

Meer uit Financieel

Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

16 minuten geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

1 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

4 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

5 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

5 uur geleden