Beurshandel op Damrak in teken van geopolitieke zorgen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurshandel staat woensdag vooral in het teken van geopolitieke zorgen, die werden aangewakkerd door een raketinslag in Polen. De raket zou naar verluidt van Russische makelij zijn. Wie de raket heeft afgevuurd is niet duidelijk. De NAVO komt woensdag bijeen tijdens een spoedzitting om de veiligheid van NAVO-lid Polen te bespreken.
Rusland ontkent raketten te hebben afgevuurd nabij de Pools-Oekraïense grens en spreekt van een opzettelijke provocatie. De Amerikaanse president Joe Biden zei na afloop van een spoedoverleg tijdens de G20-top op Bali dat de raket die twee dodelijke slachtoffers maakte waarschijnlijk niet vanuit Rusland is afgevuurd. Biden verklaarde dat de VS en de NAVO-landen het incident onderzoeken alvorens over te gaan tot actie.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een vrijwel vlak begin en ook de andere Europese beurzen lijken afwachtend te openen. De Aziatische beurzen lieten woensdag overwegend verliezen zien. De Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds 1,1 procent. De Nikkei in Tokio hield net stand en sloot 0,1 procent hoger.
Opdracht Fugro
Op het Damrak kondigde Fugro aan een opdracht te hebben gekregen van het Deense Energinet voor bodemonderzoek voor de ontwikkeling van het North Sea 1 offshore windenergieproject. De waarde van het contract werd niet gegeven. Wel spreekt Fugro van een "grote" opdracht.
Air France-KLM maakte bekend zo'n 300 miljoen euro te willen ophalen met een obligatielening voor gekwalificeerde investeerders, die kan worden omgezet in aandelen. De opbrengst zal volledig worden gebruikt om een obligatielening die gehouden wordt door de Franse staat, terug te betalen. De Franse logistiek dienstverlener CMA CGM, grootaandeelhouder en partner van Air France-KLM, neemt deel aan de uitgifte van de obligatielening.
Topman Ahold Delhaize
Ahold Delhaize kondigde aan dat Kevin Holt bij de komende jaarvergadering stopt als topman van Ahold Delhaize USA, de Amerikaanse tak van het supermarktconcern. Holt wordt opgevolgd door JJ Fleeman, die momenteel verantwoordelijk is voor digitale en e-commerce-innovatie bij de Amerikaanse tak.
Groothandelsketen Sligro liet weten de in problemen gekomen Belgische groothandelswinkels van branchegenoot Makro over te willen nemen. Het Nederlandse bedrijf heeft een bod uitgebracht op de activiteiten die Makro-moeder Metro eerder dit jaar nog verkocht aan een investeerder. Het gaat om Makro Cash & Carry Belgium.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0393 dollar waard, tegen 1,0376 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent in prijs tot 86,20 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 93,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
7 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
9 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden