Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel op Damrak in teken van Amerikaanse inflatie

Beurshandel op Damrak in teken van Amerikaanse inflatie

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs kijken donderdag vooral uit naar het belangrijke inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De hoop dat de Amerikaanse inflatie in december verder is afgekoeld zorgde deze week al voor optimisme op de aandelenmarkten. Economen verwachten dat de inflatie vorige maand is uitgekomen op 6,5 procent. In november was dat nog 7,1 procent. De inflatie in de grootste economie ter wereld is daarmee flink afgekoeld sinds de piek van 9,1 procent in juni.

De Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve, heeft de rente afgelopen jaar zeven keer verhoogd om de inflatie te beteugelen. Bij een verdere afkoeling van de inflatie zou de Fed de rente mogelijk minder sterk hoeven te verhogen. Dat zou goed nieuws zijn voor beleggers aangezien hogere rentetarieven over het algemeen ongunstig zijn voor aandelenbeleggingen.

De AEX-index koerst af op een vrijwel vlakke opening. Ook de andere Europese beurzen zullen waarschijnlijk afwachtend beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent lager, door winstnemingen bij de grote Chinese techbedrijven na de recente rally in de sector. De hoofdindex in Shanghai daalde een fractie. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de inflatie in het land in december is toegenomen tot 1,8 procent, mede door het loslaten van de strenge coronamaatregelen. De prijzen die producenten rekenen voor hun producten daalden daarentegen in december.

Chips

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI zullen mogelijk bewegen op de kwartaalresultaten van TSMC. De Taiwanese chipmaker boekte afgelopen kwartaal een recordwinst. Eerder deze week stelden de omzetcijfers over december van de grootste chipfabrikant ter wereld nog teleur, maar met schaalvoordelen en zijn technologische voorsprong op veel concurrenten wist TSMC de winst fors op te voeren.

Het aandeel Shell zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. Fastned kwam met cijfers. De uitbater van laadstations zag de omzet in het laatste kwartaal van afgelopen jaar flink stijgen. Dat was vooral te danken aan meer elektrische wagens op de weg, maar ook door de uitbreiding van het aantal laadstations. Fastned verhoogde daarnaast de prijzen om de gestegen energieprijzen te compenseren.

De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0755 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd een fractie duurder op 77,43 dollar per vat. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 82,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bitcoin voor het eerst in ruim twee maanden voorbij 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin is voor het eerst in ruim twee maanden meer waard dan 70.000 dollar. De koersstijging volgt op stappen van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de Amerikaanse obligatierentes te verlagen. Ook reageerden handelaren op een ontmoeting tussen president Donald Trump en bestuurders uit de cryptosector.

29 minuten geleden
Zwitserse export naar China door nieuw akkoord vrij van heffingen

BERN (ANP) - Zwitserland en China zijn het eens geworden over nieuwe handelsafspraken. Ze hebben afgesproken dat de Zwitserse export naar China vrijwel geheel is vrijgesteld van importheffingen, maakte de Zwitserse regering bekend. China is de op twee na belangrijkste handelspartner van Zwitserland, na de EU en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Hogere olieprijs drukt op sentiment beleggers, AEX wel nipt hoger

AMSTERDAM (ANP/RTR) - De Europese beurzen zijn donderdag overwegend lager de handel uitgegaan. Een nieuwe stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten leidde tot hernieuwde zorgen over de economie en inflatie. Een herstel van de wereldwijde obligatiemarkt na ingrijpen van Washington hielp de verliezen echter te beperken.

1 uur geleden
Onderzoek: Amerikaanse verkoop Nintendo Switch zakt in

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkopen van de Nintendo Switch 2 zijn in juli meer dan gehalveerd in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar. Daarmee is sprake van een brede neergang in de hardwaremarkt voor games, meldt marktonderzoeker Circana.

2 uur geleden
Transavia breidt uit op Brussels Airport

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Transavia breidt verder uit op Brussels Airport. De luchtvaartmaatschappij heeft er een vierde vliegtuig gestationeerd en zet er voortaan Belgisch personeel in. "Brussel is uitgegroeid tot een volwaardige vierde thuisbasis voor ons", zei topman Paul Terstegge donderdag op een persconferentie in het nieuwe bemanningscentrum van Transavia.

3 uur geleden
Walmart en Alibaba zakken op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walmart en Alibaba stonden donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Walmart, de grootste supermarktketen ter wereld, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en werd ook positiever over de verkopen in het hele jaar. Het aandeel zakte desondanks ruim 8 procent, mede door een tegenvallende omzetgroei op de Amerikaanse thuismarkt. Eerder dit jaar gaf Walmart nog een tegenvallende omzetverwachting af voor het hele jaar door de sterk gestegen benzineprijzen en het afnemende consumentenvertrouwen.

4 uur geleden
Aandeelhouders halen uit naar kunstmestproducent OCI om fusie

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft donderdag flink uitgehaald naar kunstmestproducent OCI en de geplande fusie met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. OCI heeft het volgens VEB-directeur Gerben Everts "bont gemaakt". "Zo gek als hier heb ik het in mijn carrière nog niet gezien", zei hij tijdens de zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

5 uur geleden